Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Uzavření cestovního pojištění Vám přinese klid, ať už jedete na dovolenou do zahraničí nebo se chcete jen rekreovat v tuzemsku. Pojistka je vhodná jak pro jednotlivce, zájezdy i na služební cesty. Díky pojistce se budete na cestách cítit bezpečněji a své zážitky prožijete naplno. V zásadě existuje následujících pět základních typů cestovního pojištění.

Pojištění léčebných výloh

Pojištění léčebných výloh využijete v situacích náhlého onemocnění a léčebných výloh. Pojistka Vám pokryje náklady vynaložené například na lékařské ošetření, léky předepsané lékařem, pobyt v nemocnici a přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení. Pojišťovna náklady proplácí vždy až po návratu z cesty, je proto nutné mít určitou finanční hotovost při cestování k dispozici.

Pojištění pro případ úrazu

Z úrazového pojištění Vám bude vyplaceno odškodné, přihodí-li se Vám úraz s trvalými následky, nebo pokud pojištěný v důsledku úrazu zemře.

Pojištění odpovědnosti

Tato pojistka finančně kompenzuje škodu způsobenou na majetku nebo zdraví třetí osoby. Pokud jde o předmět, hradí se z pojistky její poškození, zničení nebo ztráta. Pokrývá také náklady léčení vynaložených zdravotní pojišťovnou na lékařskou péči třetí osoby, které jste způsobil újmu na zdraví.

Pojištění pro případ storna zájezdu (stornopoplatků)

V případě, že zrušíte svou dovolenou u cestovní kanceláře, naúčtuje Vám kancelář stornopoplatky o které Vám pokrátí finanční částku, kterou Vám vrátí. Využijete-li tento druh pojištění často velmi vysoké stornopoplatky se Vám strhávat nebudou a o své peníze za dovolenou nepřijdete.

Pojištění zavazadel

Pojištění finančně nahrazuje škody způsobené náhodným poškozením nebo zničením zavazadla, stejně tak krádeže. Na jaké předměty se pojištění přesně vztahuje a na jaké už ne, se ptejte své pojišťovny.

Chci nabídkuVypočítej povinné ručení