Výběr povinného ručení je snadný. Tohle je nejdůležitější

Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo produktu, který Vám přinese další benefity.

Co je limit pojistného plnění?

Limit pojistného plnění je maximální částka, kterou pojišťovna zaplatí za Vámi způsobenou škodu. Minimální limit stanovený zákonem je 35 milionů Kč. Všechny pojišťovny nabízejí možnost vyššího limitu, většinou 70 nebo 100 milionů Kč. Samozřejmě čím nižší limit, tím nižší cena povinného ručení. Dávejte při výběru dobrý pozor. Limit 35 miliónů se běžnému člověku může zdát jako dostatečný, ale v určitých situacích stačit skutečně nemusí.

Zvolená připojištění. Co si pod nimi představit?

K základnímu povinnému ručení si můžete zvolit celou řadu připojištění, například připopojištění skel nebo úrazové pojištění řidiče. Zvolte si ta, která budete potřebovat. Bydlíte-li v blízkosti lesa, respektive pokud Vaše cesty často vedou cestou, kde Vás může zaskočit divoké zvíře, určitě si připojistěte střet se zvěří (už v rámci havarijního pojištění). Někomu jinému se pak pro změnu mohou hodit rozšířené asistenční služby - například v případě, cestujete-li často daleko od domova.

Frekvence placení u povinného ručení

Frekvenci lze volit mezi roční, pololetní a čtvrtletní. Za roční platbu většinou dostanete slevu, nicméně se pochopitelně jedná o jednorázovou platbu, která může negativně ovlivnit rozpočet v daném měsíci.

Co jsou to bonusové měsíce?

Bonusy se počítají podle toho, jak dlouho jste pojištěn a zda jste způsobil nějaké nehody, jsou tedy zásadním údajem pro dosažení slev. My Vám je ověříme zdarma. Co je důležité - bonusy lze převést z jedné pojistky na druhou. K výpočtu bonusů je nutné Vaše rodné číslo, neboť jsou ověřovány dle tohoto osobního údaje u České kanceláře pojistitelů.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou v mnoha případech již součástí základní verze povinného ručení, ale je dobré si zjistit jejich rozsah. Pokud cestujete často daleko od domova, je určitě dobré zapřemýšlet nad rozšířením základního nastavení pojistky.

Ke každé pojistce je nutné přistupovat individuálně a říct si, co opravdu potřebujete a co je naopak zbytečné. Pojistky, které jsou k dostání nejčastěji, většinou nedokáží přesně reflektovat Vaše potřeby. U nás na Klik.cz ke každé pojistce individuálně přistupujeme a díky tomu jsme schopni nabídnout Vám takový produkt, který nejenže uleví Vaší peněžence, ale navíc obsahuje všechny nezbytnosti, které jsou pro Vás důležité. Pro více informací nás můžete jednoduše kontaktovat na emailu info@klik.cz nebo nám zavolat.

Mohlo by Vás zajímat

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způs...
Jaké jsou možnosti spoluúčasti u havarijního pojištění? Spoluúčast se liší podle pojišťovny a podle varianty, kterou si zvolíte. Některé pojišťovny nabízejí i variantu bez spoluúčasti. Typická spoluúč...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...