Jak sjednat cestovní pojištění

Sjednat cestovní pojištění je důležité před každou cestou za hranice naší země. Evropský průkaz zdravotního pojištění rozhodně nestačí. Zdaleka nejpohodlnější způsob je online z domova. Stačí zadat několik údajů o Vaší cestě, my Vám najdeme nejvýhodnější nabídky různých pojišťoven a přehledně seřadíme. Vyberete si nejvhodnější nabídku, doplníte zbylé údaje a jste pojištěni. Smlouvu aktivujete pouze platbou. Mějte tedy prosím na paměti, že než pojistku zaplatíte, jste nepojištěni.

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, za manuální nebo administrativní prací? Rozsah i cena pojištění se mohou lišit. Pokud jedete s cestovní kanceláří, může být pojištění v ceně zájezdu, nemusí být však nejvýhodnější. Pokud je účelem Vaší cesty nebo dovolené sport, zjistěte si, které sporty jsou ve výluce. A také berte v potaz, že pojištění malých dětí, dospělých či seniorů se cenově liší.

Na co dát pozor?

Prvním kritériem při uzavírání cestovního pojištění je lokalita, do které cestujete. Většina pojišťoven dělí lokality do dvou kategorií a to “Evropa” a “Svět”. Například Turecko, Egypt nebo Tunisko jsou u většiny pojišťoven započítány ještě do Evropy. Velký pozor si dejte na cesty do zemí, kde jsou občanské nepokoje či hrozí teroristický útok. Takovéto případy mívají pojišťovny zahrnuty v pojistných podmínkách jako tzv. výluky - nemusí vám tedy být následně vyplaceno pojistné plnění.

Dále je potřeba si uvědomit, co budete na dovolené dělat. Rozdílné pojištění je totiž potřeba uzavřít na “válení na pláži”, pracovní cesty či chození po horách. Některé aktivity jsou téměř nepojistitelné (kanoistika, vysokohorská turistika, extrémní sporty) nebo pojistitelné pouze v České republice (windsurfing).

Většina základních pojištění nepokrývá všechna rizika, která by být pokryta měla. V tomto případě se doporučuje uzavřít připojištění. Mezi ty nejvyužívanější patří sportovní připojištění, pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti. Za zmínku také stojí výše pojistných limitů, tedy částek, do jejichž výše pojišťovna platí za škody na zdraví či majetku. Mnohdy jsou limity stanoveny na částky, které nepokryjí náklady zejména za léčebné výlohy v zahraničí. Pokud je to možné, doporučujeme připojistit si zvýšení těchto limitů zejména pro pojištění léčebných výloh.

Ať už máte (rozhodnete se pro) jakýkoliv druh cestovního pojištění, pozorně pročtěte pojistné podmínky, dejte pozor na výluky z pojištění a pojistné limity. Připojistěte si vše, co uznáte za vhodné,ať můžete v klidu odjet na svou zaslouženou dovolenou.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění na cesty do zahraničí si můžete sjednat online během 5 minut. Dokonce i na mobilu cestou na letiště! Bez cestovního pojištění s dostečnými limity vás banální nehoda může finančně zruinovat n...
V případě uzavírání cestovního pojištění je třeba dbát na správný rozsah pojištění, územní platnost, a na limity pojistného plnění u jednotlivých částí pojištění. Například na lyžařskou dovolenou v Al...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...