Obecně o Klik.cz

Kdo jsme, co děláme
Ne. Jsme srovnávač a jakožto ten máme jedinečnou možnost pojišťovny mezi sebou porovnat. Zatímco jedna pojišťovna je vhodná pro mladší řidiče, další se pro změnu soustředí na zkušenější klientelu. To samé platí i u jiných typů pojištění - například cestovního či pojištění domácností.
Žádný. Mezi lety 2011 až 2018 jsme na českém trhu vystupovali pod marketingovým názvem Klikpojištění, od roku 2018 došlo ke změně na Klik.cz. Klikpojištění a Klik.cz je tak jeden a ten samý subjekt.
Ne a v tom je naše ohromná výhoda. Ke všem pojišťovnám přistupujeme stejně, nikomu nenadržujeme a díky tomu se klient může spolehnout na to, že nabídka řešení je skutečně férová a proklientská.
V tomto bohužel nedokážeme pomoci. Pokud skočíte na pojišťovnu a budete chtít uzavřít jakoukoli smlouvu, budete potřebovat stejné osobní údaje, jako na Klik.cz. Všechny osobní údaje podléhají přísným pravidlům a garantujeme Vám, že jsou u nás v naprostém bezpečí. Problémy vyplývající z nedodržování zásad ochrany osobních údajů nám nestojí v žádném případě za porušování a byli bychom sami proti sobě.
Nebylo by krásné zařídit si občanský průkaz z domova namísto chození na úřad? Stejně tak k věci přistupujeme i my a i přes internet dokážeme mnohdy víc, než při setkání na pobočce. Už 600.000 klientů z České republiky patří do naší rodiny a tyto zkušenosti nám pomáhají se neustále zlepšovat.

Povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Je dobré si udělat v názvech pořádek
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k Vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny Vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Protože při sjednání pojištění přes internet, takzvaným distančním způsobem podle par. 1820 a dále občanského zákoníku, platí jiná pravidla. Zaplatíte-li pojištění sjednané přes internet po splatnosti, třeba jen o den, smlouva ze zákona nevznikne a vy tím pádem nejste pojištění.
S Klik.cz samozřejmě ano! Šetříme Vám čas a peníze, proto po Vás nechceme, abyste museli cokoli podepisovat, chodit na poštu a posílat zpět, protože i pojistnou smlouvu lze uzavřít takzvaně na dálku. Detailně tuto možnost upravuje paragraf 1820 až 1851 nového občanského zákoníku.
Pojištění je platné od data, které je v pojistné smlouvě uvedeno jako počátek pojištění. V případě uzavření povinného ručení online je smlouva aktivována uhrazením pojistného ve splatnosti. Není nutné ji podepisovat ani zasílat zpět.
Nabízet pojištění mohou pouze subjekty, které mají licenci České národní banky, prokáží u zkoušek odbornou způsobilost a mají pojištění odpovědnosti v minimální výši 1.5 mil. eur. Věřte nám, že splnit veškeré kroky není nic snadného a narazit na internetu na podvodnou společnost, která se zabývá pojištěním, je téměř nemožné.

Proč bych si měl zařídit pojistku online?

Protože se jedná o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob
Drtivou většinu. Občas se však může objevit značka vozu, na kterou jsou krátké i samotné pojišťovny. Jedná se například o značky, které nejsou prodávány standardně na evropském trhu nebo vozy, jejichž cena je natolik vysoká, že nelze vytvořit povinné či havarijní pojištění standardní cestou. V takovém případě je nutná individuální nabídka přímo od vybrané pojišťovny.
Spoluúčast je částka, kterou budete v případě škodní události platit a podílet se tak na škodě s pojišťovnou.
Spoluúčast se liší podle pojišťovny a podle varianty, kterou si zvolíte. Některé pojišťovny nabízejí i variantu bez spoluúčasti. Typická spoluúčast je 5% nebo 5.000 Kč, nejvyšší je většinou 10% nebo 10.000 Kč. Tento aspekt je při výběru pojištění velmi důležitý a silně doporučujeme si všechny varianty před podepsáním smlouvy promyslet.
Ano i ne. Záleží na výši Vaší spoluúčasti. Například hlášení rozbitého skla za 4.500 Kč při spoluúčasti 5.000 Kč nedává moc velký ekonomický smysl.
Za každou nahlášenou škodní událost ztrácíte vyježděné bonusové měsíce.
agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Na Klik.cz umíme všechna známá připojištění

Klik, cvak - a jste pojištěni
Pojištění GAP nebo také pojištění finanční ztráty si můžete sjednat jako doplněk havarijního pojištění. Většina havarijních pojistek je totiž sjednána na cenu obvyklou - tedy na cenu, která odpovídá ceně vozidla těsně před havárií) a při totálním zničení či odcizení pojistné plnění nestačí na nákup stejného nového vozu. Pojištění GAP tento nedostatek řeší a při totálním zničení či odcizení bude vyplaceno pojistné plnění v hodnotě nového vozu.
Ano. Koupíte-li si nový vůz za řekněme 500 tis Kč, pojistíte si jej zcela logicky na 500 tis. Kč. Ale již za rok jeho hodnota klesne a v případě totálního zničení vozu v druhém roce byste nedostali 500 tis. Kč, ale pouze takzvanou cenu obvyklou, v tomto konkrétním případě přibližně 400 tis. Kč. Při každém výročí havarijního pojištění je tedy dobré zkontrolovat si pojistnou částku a v případě, že obvyklá cena Vašeho vozu je nižší než pojistná částka ve smlouvě, upravit pojistnou částku tak, aby se rovnala ceně obvyklé.
Pojištění čelních skel nelze sjednat samostatně, pouze jako připojištění k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Nabízí ho všechny pojišťovny a snadno si ho můžete sjednat při výběru povinného ručení. Nejčastější limit pojistného plnění, tedy částka, kterou Vám pojišťovna vyplatí při rozbití skla, je 5 nebo 10 tisíc Kč.
Jednoznačně ano! Rozbije-li Vám letící kámen sklo a budete to řešit jako pojistnou událost v rámci havarijního pojištění, budete se na škodě podílet spoluúčastí sjednanou na havarijním pojištění. Naopak pokud máte sjednáno připojištění skel, dostanete vyplacenu plnou částku, na kterou máte pojištění sjednáno a tato pojistná událost nemá vliv na cenu Vašeho havarijního pojištění.
Pojistná smlouva se při sjednání tzv. vinkuluje ve prospěch leasingové společnosti. Informace o vinkulaci bývá obvykle uvedena přímo v pojistné smlouvě.

Prohlídka auta? Nezbytnost

Vezměte auto na módní přehlídku
Prohlídka nebo fotodokumentace vozidla před vstupem do pojištění je obvykle povinná při sjednávání každého havarijního pojištění. Prohlídky se provádí za účelem zajištění transparentní dokumentace o tom, že vozidlo bylo při sjednání pojistné smlouvy v pořádku a nepoškozené. Má-li vozidlo nějaké poškození, musí být detailně zdokumentováno, neboť není možné uplatňovat nárok na plnění z havarijního pojištění.
Ve většině případů je do doby provedení prohlídky nebo doložení fotodokumentace smluvně navýšena spoluúčast až na 99% pojistného plnění v případě škodné události. Jste-li tedy pojištěni na 100 tis. Kč, obdrželi byste v případě totálního zničení vozidla pouze 1 tis. Kč.
Po provedení prohlídky nebo zaslání fotodokumentace se spoluúčast automaticky upravuje na standardní výši spoluúčasti sjednanou v pojistné smlouvě. Ta je nejčastěji 5%. Přesnou informaci najdete ve Vaší pojistné smlouvě.
Prohlídku bývá nutné dle pokynů provést do 5 - 7 dnů od data počátku. Přesné instrukce najdete v emailu, který obdržíte po sjednání smlouvy. Z důvodu navýšené spoluúčasti je vhodné prohlídku provést co nejdříve, abyste byli plně kryti pro případ pojistné události.
Pokud pořizujete zcela nové vozidlo, stačí pojišťovně místo prohlídky doložit kopii velkého technického průkazu a faktury na zakoupené vozidlo. Ta současně slouží také k určení pojistné částky do pojistné smlouvy, aby bylo vozidlo pojištěno správně na skutečnou hodnotu, za kterou bylo vozidlo pořízeno.

Pozor na zvířata a vandaly

Na Klik.cz zvládáme obojí
Nesnažte zvěř naložit a odvézt. Nejen že nemáte jistotu, že bylo zvíře zdravé, ale hlavně je tento čin kvalifikován jako pytláctví a hrozí Vám vysoká pokuta. Můžete-li, pořiďte fotodokumentaci. Nafoťte jak poškozené vozidlo, tak i mrtvé zvíře. Pokud zvíře neusmrtíte a zvěř po nehodě uteče, je vhodné zajistit pokud možno další důkazy o tom, že škoda vznikla skutečně střetem se zvířetem. Můžete nafotit detaily poškození, kde může být vidět krev nebo srst zvířete. Eventuelně stopy na silnici.
Více dokumentace je vždy lépe než méně. Veškerá poškození proto nafoťte. Udělejte též záběr celého místa, aby bylo zřejmé, kde se tak stalo. Vždy je dobré zavolat policii. Nejste-li si jisti, zda je to nutné, zavolejte na asistenční linku pojišťovny, u které jste pojištěn. Měli by Vám přesně poradit, jak postupovat.
Je pochopitelné, že máme tendenci chránit spíše nová auta, do kterých jsme nedávno investovali, než auta stará. Rozhodně se ale vyplatí alespoň zauvažovat nad tím, jak velkou škodu by vám přineslo například odcizení nebo úplné zničení vašeho staršího auta. V mnoha případech by tato škoda byla mnohem vyšší než zaplacené pojistné. Některé pojišťovny dokonce nabízejí produkty speciálně zaměřené na starší auta.
Dalším z klasickým mýtem je přesvědčení o tom, že dobrý řidič přece žádné havárie nepůsobí, tak na co by mu bylo havarijní pojištění? Jakkoli jste si jisti svými řidičskými schopnostmi, můžete jen ztěžka vyloučit vnější vlivy jako je vandalismus, živelnou pohromu, pád stromu, krupobití nebo záplavu.
Nikoli. Není dobrá příliš silná orientace na výši pojistného - nejdražší neznamená nejlepší, to však pochopitelně platí i obráceně.

Havarijní pojištění? S Klik.cz je to hračka

Porovnáme vám ceny dřív, než řeknete "klik"
Čím dříve tak učiníte, tím rychleji bude vše vyřízeno a tím dříve budete mít od pojišťovny k dispozici pojistné plnění.
To je problém. Základem je vše dokumentovat. Pokud z jakéhokoli důvodu dokumentovat nemůžete, obraťte se na pojišťovnu ihned v moment, kdy škodu objevíte a individuálně se domluvte.
Havarijní pojištění je standardně sjednáno na dobu jednoho roku a je automaticky prodlouženo, pokud není smlouva vypovězena nejpozději šest týdnů před datem výročí havarijního pojištění. To znamená, že chcete-li zrušit havarijní pojištění, měli byste zaslat výpověď ideálně dva měsíce před výročním datem sjednání na adresu pojišťovny, u které máte pojištění sjednáno.
Obraťte se na nás. Změní-li Vám pojišťovna cenu havarijního pojištění, máte právo vypovědět smlouvu do 30 dnů od data oznámení o změně pojistného.
Jméno, adresu a rodné číslo (nebo IČO v případě organizace) pojistníka, tedy osoby, která uzavírala pojištění. Dále číslo pojistné smlouvy a důvod výpovědi.

Nejčastější otázky a odpovědi - Havarijní pojištění

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpovězeno, budeme rádi za odeslání Vašeho dotazu na media@klik.cz.