Pojištění rekreačních objektů

Jedním z typických rysů české populace je záliba v chataření či chalupaření. Velké procento lidí má chaty, chalupy nebo jiné rekreační objekty, které využívá pouze sezónně, nejčastěji na víkendy a letní dovolené. Pokud i vy jezdíte rádi na svou chatu či chalupu, přečtěte si pozorně následující článek.

Nemovitost či domácnost?

Chata či chalupa je, stejně jako například rodinný dům, nemovitost. U rekreačních objektů hrozí velké nebezpeční vzniku škody. Je proto dobré mít svou chatu či chalupu pojištěnou. Sjednat si na ni můžete pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Pojištění nemovitosti spočívá v ochraně nemotivosti samotné zejména proti živelným pohromám. Pojištění domácnosti potom chrání vybavení uvnitř objektu.

Výše pojistné částky se sjednává zvlášť pro nemovitost a domácnost. V obou případech doporučujeme zvolit výše pojistných částek dle skutečné hodnoty objektu a vybavení. Kromě základního pojištění si můžete samozřejmě sjednat také různá připojištění, např. rozbití skel či náraz dopravního prostředku.

Pozor na povodňové oblasti

Výši pojistného znatelně ovlivňuje, zda se objekt nachází v povodňové oblasti. Čím vyšší stupeň povodňového ohrožení, tím vyšší bývá pojistné. Pakliže jste vlastníkem objektu, který byl takto více než jednou zasažen, může se stát, že pojišťovna objekt znovu do pojištění nepřijme. V případě, že byla již první škoda extrémní, může pojišťovna odmítnout přijmout objekt do pojištění hned po škodě první.


Prevence před příchodem zimy

Velký pozor si dejte na situaci, kdy přes zimu zamrzne voda a praskne vodovodní potrubí. Pokud nepodniknete před zimou dostatečná preventivní opatření, může se stát, že vám pojišťovny vyplatí nižší nebo dokonce žádné pojistné plnění. U mnoha pojišťoven je navíc potřeba toto riziko zvlášť připojistit.

Zabezpečení objektu

U mnohých pojišťoven je podmínkou vyplacení pojistného plnění zabezpečení a ochrana majetku proti vloupání. Někdy jako ochrana postačí obyčejné zámky, jindy je potřeba mít moderní elektronické alarmy. To závisí na druhu objektu, pojistné částce, konkrétní pojišťovně a pojistných podmínkách.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění majetku zahrnuje pojištění domácnosti a nemovitosti. Váš majetek - tedy Váš domov, byste měli mít pojištěn vždy a v případě uzavření komplexního pojištění pro Váš domov se toto přání změní v...
Povodňové mapy jsou mapy, ve kterých jsou vyznačeny takzvané povodňové zóny. Existují 4 povodňové zóny a jsou odstupňovány podle pravděpodobnosti, že se v dané zóně může vyskytnout povodeň. Zónu, ve k...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...