Sjednané smlouvy zákazníků pojištění nemovitosti
Sjednané smlouvy zákazníků pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti na Klik.cz

Najdeme Vám nejvýhodnější pojištění majetku. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Uniqa
Česká Podnikatelská Pojišťovna
Slavia pojišťovna
Pojišťovna Direct
Pojišťovna Kooperativa
Maxima pojišťovna

Pojištění nemovitosti na Klik.cz

Zatímco cena pojištění automobilů stále stoupá, u pojištění nemovitosti a domácnosti platí zcela opačná situace. I z toho důvodu je dobré pojištění nemovitosti začít řešit ve spolupráci s Klik.cz, kde vysoké procento klientů dokáže díky naší kalkulačce výrazně ušetřit.

Liší se pojištění nemovitosti a domácnosti?

Celkem výrazně se obě pojištění od sebe rozlišují. Zatímco pojištění domácnosti se vztahuje na samotné vybavení domu či bytu, ať už se jedná o nábytek, elektrospotřebiče nebo třeba uložené šperky či peníze, pojištění budovy se soustředí na stavbu jako takovou. U pojištění nemovitosti jsou tak předmětem pojistky například stěny, střecha, stropy, okapy, ale také třeba bazény, kůlny či další vedlejší stavby. Obě pojištění se však i přes rozdílnost navzájem prolínají.

Vlastníte-li nemovitost, ať už je to byt nebo dům, měli byste mít vždy sjednáno pojištění domácnosti a nemovitosti. Bydlíte-li v pronájmu a máte-li v něm své vybavení, pak je určitě dobré zvážit toto pojištění také.

Co kryje pojištění nemovitosti

Toto pojištění kryje velmi širokou škálu rizik. Nejčastěji se jedná o živelné události - požáry, výbuchy, sesuvy půdy, vichřice či povodně. Pojištění proti povodním je však velmi specifické a v České republice naleznete mnoho nemovitostí, které pro tento účel dokonce ani nelze pojistit. Důvodem je, že se nemovitost nachází v oblasti častých povodní, což lze zjistit v povodňových mapách.

Pojištění nemovitosti se Vám může hodit i v případě řešení posprejované fasády či rozbotého okna. Častým problémem bývá pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu při dešti. V mnoha případech toto pojištění není obsaženo ve standardní pojistce, přestože si to mnoho zákazníků pojišťoven myslí. Chcete-li mít jistotu, je nutné si zkontrolovat pojistné podmínky a v případě potřeby toto riziko připojistit.

S pojištěním nemovitosti a domácnosti můžete získat i pojištění odpovědnosti proti škodám z občanského života (pojistka na blbost) nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti. Pojištění odpovědnosti Vás chrání proti škodám, které můžete způsobit svým jednáním druhým. Váš pes srazí nešťastnou náhodou cyklistu, který si zlomí nohu, nebo vytopíte sousedy pod Vámi.

Jak si sjednat pojištění nemovitosti online

Pojištění nemovitosti si nyní můžete sjednat online, aniž byste museli někam chodit. Stačí vyzkoušet náš bezplatný srovnávač pojištění nemovitosti. Po vyplnění tří základních údajů o Vaší nemovitosti dostanete přehledně seřazené nabídky pojišťoven. V případě zájmu obdržíte smlouvu a veškerou dokumentaci na email. Smlouvu nemusíte podepisovat ani zasílat zpět. Akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tento způsob uzavírání smluv se nazývá uzavření smlouvy na dálku a upravuje jej občanský zákoník.

Jak je to s limity pojistného plnění

Limity pojistného plnění jsou velmi důležitým faktorem nejen v případě pojištění nemovitosti. Tato částka totiž říká, kolik Vám pojišťovna maximálně vyplatí v případě pojistné události. Obecně pak platí, že čím je limit pojistného plnění vyšší, tím vyšší je i cena pojistky. Před uzavřením je proto dobré zvážit, jaké limity jsou pro Vás dostačující.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o pojištění nemovitosti. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti pojištění nemovitosti. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro Vás nabídky
Spočítáme pro Vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na Vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která Vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na Vás samotných.

Pojištění nemovitosti na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpodobně výrazně ušetříte nebo dostanete lepší pojistku za stejnou cenu. Tato...
Povodňové mapy jsou mapy, ve kterých jsou vyznačeny takzvané povodňové zóny. Existují 4 povodňové zóny a jsou odstupňovány podle pravděpodobnosti, že se v dané zóně může vyskytnout povodeň. Zónu, ve k...
Pojistné plnění jsou peníze, které dostanete jako náhradu za škodu, která vám na pojištěném majetku vznikne. To se na první pohled jeví jasně a jednoznačně. Pojišťovny to ale vidí jinak a ne vždy dost...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu. Běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které určíte. Pojištění nemovitosti zahrnuje stavbu jako takovou, tedy stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky apod. Spadne-li Vám při vichřici strom na dům a poškodí střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti.
Nejčastější jsou to škody způsobené krádeží, vloupáním, vandalismem a živelnými událostmi. Živelné události obsahují požár, výbuch, sesuv půdy, vichřici a mohou obsahovat povodeň. Další pojištění, které si v rámci pojištění domova můžete sjednat, zahrnují pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken nebo pojištění proti posprejování fasády.
Ano! S pojištění domácnosti a nemovitosti je možné, u některých produktů, sjednat spolu s nimi i pojištění odpovědnosti (pojistka na blbost) nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti.
Jedná se o velmi důležitý faktor při výběru pojištění domova. Zjednodušeně je limit plnění suma, kterou maximálně můžete od pojišťovny dostat. V dnešní době se z důvodu rychle rostoucích cen nemovitostí a zvyšující se inflace velice často řeší podhodnocení těchto limitů. Pojišťovna by pak v takových případech vyplatila jen smluvně domluvenou částku, ačkoli je například cena nemovitosti dvojnásobná.
Ano. V tomto případě je důležité jak pojištění nemovitosti, které kryje škody na domu jako takovém, tak pojištění domácnosti, které má za úkol krýt škody uvnitř stavby.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.