agent
agent

Porovnání povinného ručení na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Porovnání povinného ručení na Klik.cz

Pro porovnání povinného ručení vám stačí počítač nebo telefon a 5 minut vašeho času. Na jednoduché kalkulačce si můžete sami z pohodlí domova obratem porovnat aktuální ceny povinného ručení na trhu. Výběr pojištění je pouze na vás. Srovnání pojištění auta nikdy nebylo jednodušší!

Povinné ručení – srovnání

Pojištění je možné sjednat za několik minut a zelenou kartu spolu s veškerou dokumentací dostanete ihned od emailu. Nemusíte nic podepisovat, pokud se vám smlouva líbí, akceptujete ji zaplacením. Zároveň si můžete jednoduše porovnat nabídky povinného ručení včetně všech detailů a aktuálních slev nebo jiných akcí. S porovnáním povinného ručení vám pomůže náš rychlý srovnávač povinného ručení.

Výše pojistných limitů

Jak správně postupovat při porovnání povinného ručení? Prvním důležitým faktorem při srovnání pojištění vozidel, na který je nutné dát pozor jsou limity pojistného plnění. Limit je maximální částka, kterou bude pojišťovna hradit při vámi způsobené nehodě poškozené straně. Při srovnání povinného ručení se ujistěte, že porovnáváte pojistky se stejným limitem. Limit je nejdůležitější metrika kvality povinného ručení.

Frekvence placení je důležitá při srovnání povinného ručení

Další faktorem je frekvence placení, která může ovlivnit cenu pojištění až o 10 %. Při správném porovnání cen povinného ručení musíte srovnávat povinné ručení se stejnou frekvencí placení. Nejlevnější je vždy roční platba. V porovnání s variantou kvartálních splátek byste měli dostat slevu minimálně 5 %, ale ani 10 % není výjimkou.

Obsahuje povinné ručení i nějaká připojištění?

Ověřte si jaká připojištění jsou zahrnuta v ceně. Většina pojistek obsahuje již v základním balíčku některá připojištění. Nejčastější jsou:

► asistenční služby, které vám pomohou zajistit opravu vozu na místě nebo eventuelně i odtah vozidla,

► pojištění zavazadel,

► úrazové pojištění řidiče,

► pojištění čelních skel,

► pojištění střetu se zvěří.

Pojištění auta - srovnání

Srovnání povinného ručení není kompletní, pokud si neporovnáte obsah pojistky. Některá nabídka se může zdát výrazně levnější, ale při bližším srovnání zjistíte, že takové povinné ručení neobsahuje žádná připojištění. Zda některé z nich potřebujete, si vždy před sjednáním jakékoli pojistky na své auto dobře rozmyslete.

Srovnání povinného ručení není kompletní bez kontroly bonusů

Máte správně zohledněné bonusové měsíce? Bonusové měsíce se počítají podle toho, jak dlouho jste pojištěn a kolik nehod jste za tu dobu způsobil. Čím více jich máte, tím levnější povinné ručení budete mít. Sleva při maximálním počtu bonusových měsíců dosahuje u většiny pojišťoven 50 %.

Podle čeho se určuje cena povinného ručení?

Každá pojišťovna počítá bonusové měsíce jinak, a proto je důležité, abyste při porovnání cen povinného ručení měli správně nastavené a zkontrolované bonusové měsíce. Bez toho se ceny mohou lišit o desítky procent a srovnání povinného ručení je téměř nemožné. Naši specialisté vám mohou zdarma ověřit bonusové měsíce během kalkulace ceny. Budete tak hned vědět, že při srovnání povinného ručení porovnáváte správné ceny.

Při porovnání nezapomeňte na obsah pojistky

Porovnejte si rozsah asistenčních služeb. Poslední krok při porovnání povinného ručení je ověření rozsahu asistenčních služeb. Asistenční služby nabízí téměř každá pojišťovna v rámci povinného ručení, ale jejich rozsah se může výrazně lišit. Nejvíce rozdílů najdete v maximálních částkách, které pojišťovna při opravě či odtahu vašeho vozu zaplatí, a zda se asistenční služby vztahují i na vaše cesty do zahraničí.

Máte-li starší vůz a jezdíte-li často, doporučujeme volit povinné ručení s lepšími asistenčními službami, neboť vám sice vyjde při srovnání povinného ručení o něco dráž, ale zase máte jistotu, že v případě poruchy nezůstanete někde viset.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Porovnání povinného ručení na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět – standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. U většiny pojišťoven je zelená karta vystavována na rok, některé pojišťovny však nejdříve zasílají tzv. dočasnou zelenou kartu (2 měsíce, měsíc...). U dočasných zelených karet je po připsání platby zaslána roční zelená karta především v elektronické podobě. Na základě evropské mezinárodní dohody je nyní tento doklad vydáván v černobílé podobě, kartu si tak můžete vytisknout sami na bílý papír. Není-li pojistné zaplaceno ve splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrů je spoustu – jaké auto řídíte, jaký je váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.