Za povinné ručení si od nového roku opět připlatíme

Za povinné ručení si od nového roku opět připlatíme

Povinné ručení je jedním z nejčastěji uzavíraných druhů pojištění vůbec, a to nejspíše proto, že je, jak už sám název napovídá, povinné. Týká se všech vlastníků a provozovatelů motorových vozidel. Podle zákona musí být každé vozidlo pojištěno, a to i v případě, že není vůz trvale provozován. Povinné ručení nabízí v naší zemi hned několik pojišťoven a díky konkurenčnímu boji jsou ceny tohoto produktu sraženy poměrně nízko. To se ale od nového roku změní, pojišťovny budou nuceny zdražit, a to řádově až o pětinu.


Zdražení na začátku roku 2014 je zapřičiněno novou povinností pojišťoven odvádět nejméně 3 % z ročního přijatého pojistného na financování hasičů. Ve zdražení se podepíšou i novinky v chystaném občanském zákoníku. Konkrétní částky a procenta, o něž bude zdraženo, samozřejmě záleží na každé pojišťovně. Již teď ale lze říct, že vás zdražení nemine, ať už chcete být pojištění kdekoliv. 

Je pravdě podobné, že přestože bude zdražení celoplošné, podstatně více si na povinném ručení připlatí motoristé s větším počtem zaviněných dopravních nehod a mladí řidiči. Oproti tomu řidiči vyššího věku s delším bezeškodním průběhem (a tím pádem i vyššími bonusy) mohou očekávat zvýšení cen o něco mírnější a k tomu další výhody. Právě o starší a kvalitní řidiče budou mít pojišťovny eminentní zájem.

Chcete-li, aby se vás zdražení dotklo co nejméně, doporučujeme pojistit se co nejdříve. Do konce roku můžete stále uzavírat povinné ručení za letošní ceny a ušetřit tak poměrně dost peněz. Pokud využijete srovnávačů pojištění, můžete navíc kromě peněz ušetřit i čas. Stačí si na webových stránkách vyplnit formulář a během několik minut máte kvalitní pojištění na míru a se slevou!

Říjen 2013