Cestovní pojištění Albánie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +355
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida A a B

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,1 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

127

police

Policie

129

firemen

Hasiči

128

Velvyslanectví Tirana

Adresa Rruga Skënderbej 10, Tirana
Telefon +355/4/2234004, 2232117, 2258796
Nouzová linka +355/68/4090111
E-mail tirana@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Úroveň albánské zdravotní péče není příliš dobrá, ve srovnání s ČR neobstojí. V případě složitějších nemocí či úrazů je nutný převoz do zahraničí.

Naše doporučení

Pokud se chystáte vyrazit v Albánii do odlehlých oblastí, je dobré o plánované trase a přibližném časovém harmonogramu informovat Velvyslanectví v Tiraně.

Zdravotní péče

V Albánii se nelze spolehnout na tamní zdravotnická zařízení. Lékařská střediska najdeme pouze ve větších městech, v horách a na vesnicích se často nesetkáme s vůbec žádnou lékařskou péčí. Případné nemocnice jsou na špatné úrovni a nedostatečně vybavené. Turisté by měli být z domova vybaveni v dostatečném množství všemi léky, které dlouhodobě užívají, a také běžně dostupnými léky a zdravotnickým materiálem při běžných obtížích. Lékaře v Albánii vyhledávejte pouze v nutných případech. Doporučuje se uzavřít dobré cestovní pojištění a je dobré být očkován proti hepatitidě A, B a klíšťové encefalitidě.