Cestovní pojištění Bangladéš

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +4,5, v létě +3,5
Telefonní předvolba +880
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina, dětská obrna a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice není stanoveno
Silnice 50 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

199

police

Policie

8-665-513

firemen

Hasiči

9-555-555

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91/11 2415 5200
Nouzová linka +91 9910 999 460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na fakt, že Bangladéš je muslimskou zemí s pevným dodržováním náboženských tradic, čemuž je nutné přizpůsobit způsob chování i oblékání. Pozor je třeba dát na období dešťů od května do září, kdy sem není vhodné cestovat. Na veřejnosti platí zákaz konzumace alkoholu. Některá ubytovací zařízení zde odmítají ubytovat společně páry s nestejným příjmením.

Naše doporučení

Doporučujeme dávat dobrý pozor na své osobní věci, zejména finanční prostředky a cestovní doklady. Před cestou do vzdálenějších koutů Bangladéše doporučujeme informovat se o aktuální politické a bezpečnostní situaci. V případě zájmu o proplacení cestovních šeků je nutné mít je vystavené na měnu USD, následně budou proplaceny v místní měně.

Zdravotní péče

Lékařská péče v Bangladéši se různí ve městech a na venkově. Zatímco větší města disponují několika poměrně kvalitními klinikami, venkov je na tom podstatně hůře. K návštěvě se doporučuje výhradně městská klinika s anglicky mluvícími lékaři. Hygienická úroveň je zde obecně nižší než u nás, kvalita vody taktéž. Doporučuje se konzumace výhradně balené vody. Před odjezdem uzavřete kvalitní cestovní pojištění, podstupte příslušná očkování a zabalte dostatečné množství potřebných léků. Do Bangladéše je vhodné odcestovat pouze ve velmi dobrém zdravotním stavu (týká se také chrupu - tamní zubařská péče je na tristní úrovni).