Cestovní pojištění Belize

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -7, v létě -8
Telefonní předvolba +501
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, záškrt, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a dětská obrna

Rychlostní limity

Dálnice 55 mph (89 km/h)
Silnice 55 mph (89 km/h)
V obci 25–40 mph(40–64 km/h)
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

911

police

Policie

911

firemen

Hasiči

911

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544, 55312777
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na poměrně vysokou kriminalitu, zejména u hranic s Guatemalou. Při koupání v moři se příliš nevzdalujte od břehu, pro Belize jsou typické silné mořské proudy.

Naše doporučení

V případě zájmu o cestování půjčeným autem doporučujeme zapůjčit vzhledem ke stavu některých vozovek automobil s náhonem na všechna 4 kola. Před cestou do Belize doporučujeme směnit dostatek amerických dolarů, jiná měna se zde prakticky nesměňuje. Doporučuje se pít pouze balenou vodu a loupat nebo desinfikovat veškeré plodiny.

Zdravotní péče

V případě nutnosti vyhledat v Belize lékařskou pomoc doporučujeme využít centrální nemocnice v Belize City s názvem Karl Heusner Memorial Hospital. Poskytuje zdravotní péči na uspokojivé úrovni a v případě, že budete mít uzavřeno kvalitní cestovní pojištění u renomované mezinárodní pojišťovny, je zde možnost nemuset za zákrok či konzultaci platit v hotovosti. Každopádně je více než žádoucí uzavřít před odjezdem z České republiky dobré cestovní pojištění. Pokud se chystáte do pralesních oblastí, nezapomeňte na příslušná očkování.