Cestovní pojištění Bhútán

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +5, v létě +4
Telefonní předvolba +975
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina, dětská obrna a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice
Silnice 50 km/h
V obci 30 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

113

firemen

Hasiči

110

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91/11 2415 5200
Nouzová linka +91 9910 999 460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na uzavření hranice s Čínou, je tedy nutné využít jiné příjezdové cesty. Turistům doporučujeme nesjíždět a nescházet ze značených tras, nachází se zde mnoho objektů (například kláštery), kam mají cizinci povolen vstup jen na zvláštní povolení. Pozor je potřeba dát při řízení, je zde překvapivě hustý provoz a mnohé silničky jsou plné úzkých úseků a nepřehledných zatáček.

Naše doporučení

V případě, že se do Bhútánu chystáte cestovat letecky s přestupem v Indii, doporučuje se zřízení také indického turistického víza. Z důvodu špatného počasí mohou být totiž až na několik dní zrušeny lety z Indie do Bhútánu a v takovém případě není možné v Indii bez víza setrvat. Bhútán doporučujeme navštívit v období březen – květen nebo září – listopad, je zde nejpříjemnější klima. Vodu ke konzumaci doporučujeme volit spíše z lahví.

Zdravotní péče

Bhútánské zdravotnictví je velmi nekvalitní, není zde dostatek schopných a kvalifikovaných lékařů. Často zde také dochází zdravotnický materiál. Ve větších městech se nachází několik nemocnic, na venkově je s dostupností lékařské péče velký problém. Nefunguje zde ani systém záchranné služby vrtulníkem. V případě lékařského ošetření je potřeba zaplatit v hotovosti a tuto platbu následně na základě dokladů od lékaře vyžadovat od pojišťovny, u níž jste se na cestu pojistili. Bez cestovního pojištění doporučujeme do této země vůbec nejezdit.