Cestovní pojištění Ekvádor

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -6, v létě -7
Telefonní předvolba +593
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,7 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

131

police

Policie

101

firemen

Hasiči

102

Velvyslanectví Lima

Adresa Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima
Telefon +511/2643381, 2643374
Nouzová linka +511/2643381, 2643374, +51/998736567
E-mail lima@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na nízkou kvalitu zařízení cestovního ruchu (doprava, hotely, stravování). V poslední době zde roste kriminalita, zvyšuje se počet přepadení i únosů. Pozor dejte také na to, v jaké nadmořské výšce se pohybujete. Některé části země jsou položeny poměrně vysoko, což může být doprovázeno např. bolestmi hlavy. Nepijte vodu z vodovodu.

Naše doporučení

V případě cesty po vlastní ose se doporučuje registrace v systému DROZD MZV. Pohyb po Ekvádoru je vhodné přizpůsobit aktuální bezpečnostní situaci v zemi.

Zdravotní péče

Ekvádorské zdravotnictví je typické zejména hotovostními platbami za ošetření. Platí zde cizinci i místní obyvatelé, dle svých finančních a dopravních možností pak volí mezi soukromými a státními zařízeními. Nejkvalitnější jsou samozřejmě zařízení soukromá, ve městech. Ta státní a zejména pak ta venkovská se potýkají se značnými problémy. Před odjezdem do Ekvádoru je více než vhodné uzavřít odpovídající cestovní pojištění a vzít s sebou dostatečnou finanční rezervu pro případ nutnosti navštívit lékaře.