Cestovní pojištění Francie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +33
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus a hepatitida B

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

15

police

Policie

17

firemen

Hasiči

18

Velvyslanectví Paříž

Adresa 15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
Telefon +331/40651300
Nouzová linka +33/607764394
E-mail paris@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

V současnosti je ve Francii platný bezpečnostní plán s názvem VIGIPIRATE. Jde o soubor bezpečnostních opatření na místech s velkou koncentrací osob, dochází zde k posílení policejních hlídek. Na nejnebezpečnějších místech (je doporučena velká obezřetnost) je umístěn červený trojúhelník s černým ohraničením a nápisem VIGIPIRATE. Při nejvyšším stupni ohrožení je navíc doplněn o nápis ALLERTE ATTENTAT (nebezpečí útoku).

Naše doporučení

Při uzavírání cestovního pojištění zvažte, jaké aktivity hodláte ve Francii provozovat. Na některé druhy zimních či letních sportů je nutné uzavřít zvláštní připojištění rizikových či extrémních sportů.

Zdravotní péče

Francouzští lékaři a zdravotnická zařízení jsou povinni poskytnout Čechům zdravotní péči, a to v případě přímého ohrožení života nebo zdraví. Pro ošetření je nutné prokázat se Evropským průkazem zdravotního pojištění. Ve Francii se za ošetření platí přímo lékaři, cena jedné konzultace se pohybuje kolem 25 – 30 euro. Tento poplatek je následně možné požadovat po pojišťovně v případě, že jste uzavřeli cestovní pojištění. To vřele doporučujeme, neboť kromě léčebných výloh obsahuje většinou i repatriaci, která není zahrnuta v základním pojištění na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění.