Cestovní pojištění Keňa

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +2, v létě +1
Telefonní předvolba +254
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a meningokoková meningitida

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 110 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

999

police

Policie

999

firemen

Hasiči

999

Velvyslanectví Nairobi

Adresa Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.Box 25639
Telefon +254204348163
Nouzová linka +254726489626
E-mail nairobi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Do jistých oblastí je v současné době důrazně nedoporučeno cestovat, sledujte aktuální zprávy MZV. V Keni obecně panuje špatná bezpečnostní situace, zejména ve městech. Často dochází k přepadením, krádežím i únosům. Stále zde platí riziko teroristických útoků. Většina silnic je nekvalitních, při období dešťů nemusí být sjízdné. Na letišti počítejte s dlouhým odbavením a důkladnými bezpečnostními prohlídkami. Platí zde zákaz kouření na veřejnosti. Důrazně se varuje před zvaním keňských obyvatel do Česka na návštěvu, velmi pravděpodobně by to pro ně představovalo záminku k nezákonné migraci.

Naše doporučení

Doporučujeme nepohybovat se po městech pěšky a už vůbec ne o samotě, nenosit viditelně šperky ani peníze a nereagovat na případná oslovení a výzvy místních (včetně dětí). Pokud cestujete autem, nezapomeňte mít vždy uzamčené všechny dveře. Nepřijímejte žádné nabídky pouličních prodejců, nedotýkejte se žádných předmětů, které nabízejí. V případě, že narazíte na dopravní nehodu (nebo ji přímo způsobíte), doporučuje se nevystupovat z auta a dojet až k policejní stanici, dochází zde i ke zinscenovaným nehodám vedoucím k okradení. Doporučujeme pít pouze vodu z lahví.

Zdravotní péče

Keňské zdravotnictví je na velmi špatné úrovni, k návštěvě se doporučují pouze soukromé kliniky Aga Khan University Hospital nebo Nairobi Hospital, kde je ošetření podobně kvalitní jako v Evropě. Před ošetřením je však vždy vyžadována buď platba (hotově nebo kreditní kartou) nebo potvrzení o cestovním pojištění u renomované pojišťovny. Vždy se tedy doporučuje mít cestovní pojištění sjednáno a pro jistotu disponovat také embosovanou kreditní kartou. V Keni se vyskytuje řada nemocí, od žluté zimnice až po malárii. Je tedy doporučeno podstoupit všechna příslušná očkování a dle rady s lékařem užívat ještě před odjezdem antimalarika.