Cestovní pojištění Nepál

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +4:45, v létě +3:45
Telefonní předvolba +977
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice není stanoveno
Silnice není stanoveno
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

228094

police

Policie

211162

firemen

Hasiči

221177

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91/11 2415 5200
Nouzová linka +91 9910999460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na četné krádeže a přepadení, kterých jsou cizinci častým terčem. V Nepálu je nutné úzkostlivě dodržovat veškeré hygienické zásady, je zde vysoké riziko nákazy různými nemocemi, téměř jistě se neubráníte cestovatelskému průjmu (ten by měl sám odeznít do několika dnů, jinak je nutné navštívit lékaře).

Naše doporučení

Ženám se doporučuje vhodné konzervativní oblékání. Pokud pojedete do Nepálu za účelem vysokohorské turistiky, doporučujeme zvolit duben, květen nebo říjen, kdy je zde nejpříznivější počasí. Pro stravování si vybírejte od pohledu čistá místa, a to nejlépe taková, kde se viditelně stravuje větší množství lidí. Nepijte vodu z vodovodu. Studentům doporučujeme přibalit ISIC kartičku, může zajistit výrazné slevy.

Zdravotní péče

Nepálské veřejné zdravotnictví je naprosto nevyhovující, v případě obtíží je nutné vyhledat soukromého lékaře či soukromou nemocnici. Platí se za ošetření v hotovosti, a to většinou předem. Pojišťovna uhradí náklady až zpětně. Kromě cestovního pojištění je pro mnoho aktivit (v Nepálu nejčastěji vysokohorská turistika) nutné uzavřít připojištění rizikových sportů, jinak by mohla pojišťovna odmítnout náklady na léčbu zranění vzniklých při těchto aktivitách uhradit. Při pobytu na jihu země je doporučeno užívat antimalarika.