Cestovní pojištění Nigérie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě 0, v létě -1
Telefonní předvolba +234
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? ne
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a meningokoková meningitida

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 70 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

199

police

Policie

119

firemen

Hasiči

190

Velvyslanectví Abuja

Adresa Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja P.O.Box 4628
Telefon +234/703 7571096
Nouzová linka +234/805 520 5797
E-mail abuja@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na vysoké nebezpečí teroristických útoků ve všech oblastech Nigérie. Do této země nejezděte, pokud to není nezbytně nutné. V žádném případě necestujte do Nigérie v rámci reakce na nabídku zprostředkování obchodu a vysokého výdělku, jedná se o časté podvody.

Naše doporučení

Doporučujeme cestu do Nigérie zcela odložit. Pokud to není možné, je nutné mít se extrémně na pozoru, a to nejen před kapesními krádežemi, ale i před útoky v místech s větší koncentrací osob. Při cestách taxi doporučujeme vždy dopředu domluvit cenu a podmínku, že taxikář nenabere další zákazníky cestou. Doporučujeme před cestou navštívit lékaře a probrat vhodná očkování, dále je dobré užívat antimalarika.

Zdravotní péče

Nigerijské zdravotnictví je v bídném stavu, ani nejlepší nemocnice neodpovídají evropskému standardu. Ošetření je možné vyhledat jen ve velkých městech, a to po konzultaci s velvyslanectvím v Abuji a s asistenční službou. Za ošetření se často platí v hotovosti a předem. Cestovní pojištění je nezbytné.