Cestovní pojištění Rusko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě Kaliningrad +1, Moskva +2, Samara +3, Jekatěrinburk +4, Omsk +5, Krasnojarsk +6, Irkutsk +7, Jakutsk +8, Vladivostok +9, Sredněkolymsk +10, Kamčatka +11, v létě je posun o hodinu méně
Telefonní předvolba +7
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, japonská encefalitida a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

03

police

Policie

02

firemen

Hasiči

01

Velvyslanectví Moskva

Adresa ul. J. Fučíka 12/14, 123 056 Moscow
Telefon +7 495 2760 703
Nouzová linka +7 916 3532 601
E-mail moscow@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Každý turista musí být po příjezdu do Ruska přihlášen ke krátkodobému pobytu a při odjezdu odhlášen. Tuto povinnost obstarávají ubytovací zařízení. Turista je poté povinen nosit u sebe doklad potvrzující toto přihlášení. Některé oblasti Ruska jsou považovány za nebezpečné pro turisty, do některých je třeba zvláštního povolení. Obecně se nedoporučuje vydávat se do okrajových oblastí, které jsou považovány za rizikové, a je zde problém například se zdravotnickou péčí. Varujeme také před použitím taxi vozů bez licence, často dochází k podvodům a přepadením.

Naše doporučení

Turistům cestujícím do Ruska se doporučuje využít na webu MZV systému DROZD, který slouží k dobrovolné registraci občanů na cestách. Doporučuje se omezit pobyt v nestabilních lokalitách (zejména Čečensko). Ideální je pohybovat se v Rusku pouze ve skupinách a při jakýchkoliv problémech je dobré neprodleně kontaktovat zastupitelský úřad.

Zdravotní péče

Pokud si jako cíl své cesty zvolíte Rusko, je rozhodně dobré uzavřít cestovní pojištění. Bezplatného ošetření se totiž v Rusku dočkáte pouze ve státních stanicích první pomoci, kde se bohužel nedá mluvit o kvalitním ošetření. To je poskytováno téměř výhradně v soukromých zařízeních, kde je nutné za ošetření zaplatit (bez toho nebudete ošetřeni) nebo se pokusit domluvit ošetření prostřednictvím asistenční služby, která zajistí bezhotovostní převod přímo od pojišťovny. Doporučuje se podstoupit očkování po konzultaci s lékařem. Nedoporučuje se pít vodu z ruské vodovodní sítě a požívat alkohol neopatřený kolkem.