Cestovní pojištění Thajsko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +6, v létě +5
Telefonní předvolba +66
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

1669

police

Policie

191

firemen

Hasiči

199

Velvyslanectví Bangkok

Adresa 71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., 10330 Bangkok
Telefon +66/22509223
Nouzová linka +66/899228692
E-mail bangkok@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na možné nebezpečí terorismu při cestování do muslimských provincií. Vyvarujte se projevům neúcty směrem ke královské rodině či náboženství. Při nakupování od pouličních prodejců si vždy dobře ohlídejte dohodnutou cenu a dávejte pozor na osobní věci.

Naše doporučení

Doporučujeme mít na internetu přístupné naskenované cestovní doklady. Před vstupem do buddhistických chrámů doporučujeme obléct se tak, aby byla zahalena ramena a kolena.

Zdravotní péče

Thajské zdravotnictví se sestává ze státních, univerzitních a soukromých nemocnic a lékařských zařízení. Státní nemocnice disponují potřebným vybavením a odborným personálem, nicméně prostředí a „ubytovací služby“ jsou na velmi nízké úrovni. Doporučuje se proto návštěva univerzitních nebo soukromých nemocnic, kde si sice za zákrok připlatíte, ale s dobrým cestovním pojištěním se těchto nákladů obávat nemusíte. Úroveň těchto nemocnic je špičková, a to ve všech směrech.