Cestovní pojištění Tunisko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě 0, v létě -1
Telefonní předvolba +216
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

190

police

Policie

197

firemen

Hasiči

198

Velvyslanectví Tunis

Adresa 98, rue de Palestine, BP 53, 1002 Tunis 
Telefon +216 71 781 916
Nouzová linka +216 98 339 129
E-mail tunis@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

V Tunisku stále platí nebezpečí teroristických útoků či únosů, nedoporučujeme se v této zemi pohybovat o samotě. Ve městech není dobré vyskytovat se zejména v pátek odpoledne na místech s velkou koncentrací lidí, v příhraničních oblastech a jižní oblasti této země se pohyb bez průvodce důrazně nedoporučuje.

Naše doporučení

Doporučujeme nedávat z ruky platební karty, množí se případy jejich zneužití. V případě problémů je vhodné vše konzultovat s delegátem CK, ubytovacím zařízením nebo asistenční službou. Ženám je doporučeno nereagovat na pobídku k seznámení od tuniských mužů, je registrováno mnoho případů podvodného jednání ve snaze získat občanství v zemích EU.

Zdravotní péče

Tuniské zdravotnictví není na příliš dobré úrovni, v případě potřeby je lepší navštívit soukromá zdravotnická zařízení. Před odjezdem do Tuniska je nezbytné uzavřít kvalitní cestovní pojištění. V případě nemoci či úrazu potom kontaktujte asistenční službu, jejíž pracovník vám domluví odpovídající ošetření. Většinou je také možné využít hotelového lékaře, ten však bývá velmi drahý a léky prodává oproti lékařským střediskům výrazně dráž.