Cestovní pojištění USA

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun Americké panenské ostrovy v zimě -5, v létě -6, New York -6, Dallas -7, Denver -8, Los Angeles -9, Aljaška -10, Havaj v zimě -11, v létě -12, Americká Samoa v zimě -12, v létě -13, Severní Mariany v zimě +9 v létě +8
Telefonní předvolba +1
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida B a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 105 - 129 km/h
Silnice 80 - 113 km/h
V obci 40 - 88 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

911

police

Policie

911

firemen

Hasiči

911

Velvyslanectví Washington

Adresa 3900 Spring of Freedom St., NW, Washington, D.C.
Telefon +1 202 274 9100
Nouzová linka +1-202 570 3028
E-mail washington@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na časté krádeže v autobusech a na zastávkách. Při cestě autem dejte pozor na zpoplatnění některých úseků dálnic, mostů či tunelů. Je zakázáno pít alkohol na veřejnosti (nebo zde pobývat v podnapilém stavu). Dále není povoleno koupání bez plavek (a to včetně batolat). Elektrické zásuvky jsou jiné než evropské a je tedy nutné zakoupit příslušný adaptér.

Naše doporučení

Před sháněním ubytování se doporučujeme poohlédnout po kuponech se slevami na jistý typ bydlení, dá se takto ušetřit poměrně dost peněz. Doporučujeme nevcházet (zejména po setmění) do neznámých čtvrtí velkých měst. V případě neshod s policií či jinými úřady doporučujeme vždy kontaktovat zastupitelský úřad a vyžádat si tlumočníka.

Zdravotní péče

Největším problémem amerického zdravotnictví je mimořádná nákladnost. Za ošetření se v USA platí velmi vysoké částky, a to i za několikaminutovou konzultaci. Úroveň lékařských služeb je zde patrně nejvyšší na celém světě, od čehož se odvíjí již zmíněné vysoké ceny. Američané nejsou povinně (automaticky) zdravotně pojištěni a je tedy pouze na nich, zda se pojistí, nebo raději uhradí ošetření v hotovosti. Turista by si měl před odjezdem do USA v každém případě uzavřít co možná nejlepší cestovní pojištění (nejlépe s neomezeným krytím léčebných výloh) a v případě potřeby navštívit lékařské zařízení nejdříve kontaktovat asistenční službu, která poradí s výběrem a domluví ošetření.