Cestovní pojištění Filipíny

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +63
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

117

police

Policie

117

firemen

Hasiči

117

Velvyslanectví Manila

Adresa Rufino Pacific Tower, 30th floor, 6784 Ayala Avenue, Makati City, 1226 Manila
Telefon +632/8111155, 8111156
Nouzová linka +639189905778
E-mail manila@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Varujeme před cestou na ostrov Mindanao, jsou zde časté únosy a přepadení. V některých dalších oblastech země jsou aktivní teroristické skupiny, sledujte aktuální doporučení MZV. Platí zde zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.

Naše doporučení

Pro návštěvu doporučujeme zvolit období od ledna do května. Po zbytek roku je zde období dešťů, často se vyskytují i silné tajfuny. Zvýšené opatrnosti dbejte v místech s vyšší koncentrací osob.

Zdravotní péče

V případě zdravotních problému na Filipínách je dobré navštívit některou ze soukromých nemocnic v hlavním městě. Kvalita péče je v nich poměrně uspokojivá a je možné se tam dorozumět anglicky. Ceny za ošetření jsou poměrně vysoké, platí se v hotovosti před provedením výkonu. Předem je tedy nutné uzavřít cestovní pojištění, které kryje všechna potřebná rizika. Dobré je mít pojištěn i transport vrtulníkem pro případ, že by bylo nutné zraněného rychle převézt do Manilly.