Cestovní pojištění Kuba

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun -6
Telefonní předvolba +53
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

104

police

Policie

106

firemen

Hasiči

105

Velvyslanectví Havana

Adresa Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana
Telefon +53 7883 3201, 7883 3467
Nouzová linka +535 2641001
E-mail havana@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Mějte se na pozoru před přepadeními a kapesními krádežemi (zejména v Havaně), a to nejen v noci, ale i ve dne. Časté jsou zde hurikány, v případě jejich výskytu se držte pokynů pověřených osob. S sebou přibalte antibakteriální mýdlo na mytí rukou.

Naše doporučení

Doporučujeme nezkoušet na Kubě stanování ani jiný druh kempování, nejsou zde proto vytvořeny podmínky a hrozí okradení. Pijte pouze vodu z lahví a nekonzumujte jídlo od pouličních prodejců.

Zdravotní péče

Kvalita lékařské péče na Kubě je různorodá, obecně však odpovídá evropskému průměru. Ačkoliv existuje dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče, je velmi pravděpodobné, že bude nutné za ošetření zaplatit. Nejlepší je navštívit kliniku Clinica Central Cira García nebo jiné soukromé zdravotnické zařízení, které doporučí pracovníci asistenční služby. Samozřejmostí je tedy uzavření kvalitního cestovního pojištění, jehož potvrzení je vyžadováno při příletu na Kubu.