Cestovní pojištění Salvador

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -7, v létě -8
Telefonní předvolba +503
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice
Silnice 90 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

911

police

Policie

911

firemen

Hasiči

911

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na vysokou míru kriminality v San Salvadoru, nejčastěji jsou turisté terčem krádeží a přepadení. Vyhněte se opuštěným čtvrtím a necestujte po setmění. Pozor dejte při koupání v moři, Salvador je typický silnými proudy, které odnášejí méně zkušené plavce na otevřené moře.

Naše doporučení

Doporučujeme dodržovat základní bezpečnostní opatření (použití hotelového trezoru, kopie dokladů, rozdělení peněz na více míst apod.) Do Salvadoru si dovezte dostatek peněz v USD, jiná měna se zde špatně mění.

Zdravotní péče

V Salvadoru najdeme zdravotnická zařízení různých kvalit. V hlavním městě San Salvadoru doporučujeme vyhledat k ošetření některou ze soukromých klinik s pohotovostním provozem, úroveň ošetření je na uspokojivé úrovni. Mimo hlavní město je tato úroveň výrazně nižší. Nutné je uzavření cestovního pojištění, v Salvadoru se platí i za jednoduchá ošetření a často je nutná i platba předem. Chraňte se před komáry, přenáší infekční nemoc dengue. Doporučujeme očkování proti žluté zimnici a dalším doporučeným nemocemi.