Cestovní pojištění Slovinsko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +386
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus a hepatitida B

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

113

firemen

Hasiči

112

Velvyslanectví Ljubljana

Adresa Riharjeva 1, 1000 Ljubljana
Telefon +3861/4202450
Nouzová linka +386/41/679103
E-mail ljubljana@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Řidiče upozorňujeme na nutnost prokázat se na hranicích plnou mocí či jiným dokladem v případě, že jedete vozem, který není váš nebo je pořízen na leasing. Plná moc by měla být ve slovinštině nebo angličtině. Turisty upozorňujeme na nebezpečí vysokohorské turistiky spočívající v častých změnách počasí a drolivém vápencovém povrchu. Národní parky povolují pohyb pouze po vyznačených cestách a táboření výhradně na místech k tomu určených.

Naše doporučení

Při vodních sportech je doporučeno využití specializovaných agentur či průvodců, a to jednak z důvodu bezpečnosti a jednak z důvodu nutnosti dodržování všech vyhlášek a zákonů, které problematiku vodních sportů upravují. Při jejich nedodržení hrozí poměrně vysoká pokuta.

Zdravotní péče

Slovinská republika nemá sice mnoho zdravotnických zařízení, za to jsou ale na poměrně dobré úrovni. Ve veřejných zařízeních je možno se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění a požadovat tak neodkladnou péči (i tak po vás bude požadováno uhradit jistou spoluúčast). Lepší je navštívit soukromá zdravotnická zařízení, kde je sice nutné za ošetření platit více než u veřejných středisek, následně lze ale platbu požadovat po své pojišťovně (pokud jste před odjezdem uzavřeli cestovní pojištění, což vřele doporučujeme).