Cestovní pojištění Ukrajina

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun +1
Telefonní předvolba +380
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, tetanus, hepatitida A a B a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

103

police

Policie

102

firemen

Hasiči

101

Velvyslanectví Kyjev

Adresa Jaroslaviv val, 34-A, 010901 Kyjev
Telefon +38044/2726 800
Nouzová linka +38/0503101046
E-mail kyiv@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňuje na zvýšené riziko nebezpečí při pobytu v Luganské a Doněcké oblasti. Rozhodně do těchto oblastí necestujte, případně je co nejrychleji opusťte. V současné době tam probíhají protiteroristické operace. Velkou obezřetnost doporučuje MZV také při cestách do ostatních částí Ukrajiny. Do některých částí země je možno dostat se pouze na základě speciálního povolení. Před cestou do jakékoliv části Ukrajiny se informujte na MZV o aktuálních omezeních a opatřeních.

Naše doporučení

V současné době lze doporučit zcela se této lokalitě vyhnout, případně se vyhnout nejvíce zasaženým oblastem. Dále doporučujeme mít se na pozoru zejména na místech s vyšší koncentrací osob.

Zdravotní péče

Ukrajinské veřejné zdravotnictví je na velmi špatné úrovni, soukromé ordinace na tom jsou o poznání lépe. Za veškerá ošetření se na Ukrajině platí, někdy je nutno uhradit až 100 % ceny ošetření (zejména soukromé stomatologické ordinace). Před cestou do této země je nutné uzavřít cestovní pojištění, které bude s dostatečnými limity pokrývat nejen léčebné výlohy, ale také repatriaci. Na Ukrajině jsou stále na některých místech patrné následky havárie černobylské elektrárny a je proto dobré z hygienických důvodů nekupovat syrové potraviny od pouličních prodejců a na trzích.