agent
agent

Nejlevnější povinné ručení na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Nejlevnější povinné ručení na Klik.cz

Povinné ručení je základní pojištění pro každé vozidlo, které je na pozemní komunikaci provozováno. Zjednodušeně řečeno, bez tohoto pojištění vlastně žádné vozidlo nesmí nikdy vyjet na silnici a jedině tak je řidič ochráněn před mnohamiliónovou škodou, která může jízdou s nepojištěným vozidlem vzniknout.

Doklad o zaplaceném povinném ručení se nazývá zelená karta (která už v dnešní době paradoxně nemusí být zelená). Povinné ručení kryje škody, které způsobíte někomu jinému – nekryje tak škody na vašem vozidle. K tomu je zapotřebí havarijní pojištění, které je dobrovolné.

Proč si sjednat nejlevnější povinné ručení na Klik.cz?

Jsme srovnávač Klik.cz a obratem pro vás najdeme nejlevnější pojištění auta a poradíme nejlepší variantu povinného ručení. Jak? Jednoduše porovnáme všechny pojišťovny. Veškeré nabídky pro vás přehledně seřadíme. Ihned uvidíte, která pojišťovna vám nabízí nejlevnější autopojištění.

Přehledná tabulka obsahuje také připojištění a limity pojistného plnění. Nejlevnější pojistka na auto u nás stojí dokonce méně, než tisíc korun. Na tuto cenu se dostane starší řidič, který jezdí bez nehod, bydlí na malém městě a jezdí v autě s nízkým obsahem motoru. I pro všechny ostatní řidiče však dokážeme vyhledat ty nejlepší ceny. Nejvýhodnější pojistka na auto je s námi na dosah ruky.

Ceníte si spíše bezpečí a cena pro vás není tak důležitá? Díky přehlednému srovnání pro vás dokážeme vyhledat i povinné ručení s vyššími limity, které vás pak v případě dopravní nehody spolehlivě ochrání.

Jak získat nejlevnější povinné ručení v roce 2024?

Vždy si zjistěte, jaké aktuální slevy jsou na trhu k mání. Stačí, když nám zavoláte.

► Vyberte si nižší limity pojistného plnění. Čím nižší limit, tím nižší cena. Pro náročnější klienty však nabízíme i limity vyšší.

► Dále zvolte roční frekvenci placení. Za čtvrtletní či pololetní platby bývá obvykle přirážka na pojistném. Pokud však nechcete platit moc peněz v jeden okamžik, můžete si pochopitelně cenu rozdělit a tím ulevit peněžence při vynakládání výdaje najednou.

► Zvažte, která připojištění potřebujete. Každé totiž zvyšuje cenu. Některá jistě oceníte - například bydlíte-li v blízkosti lesa, pravděpodobně se vám může hodit připojištění střetu se zvěří. Současně ale existují doplňková pojištění, jejichž absencí toho ve vašem případě mnoho nezkazíte.

Hledáte co nejlevnější povinné ručení?

Vždy si zjistěte, jaké aktuální slevy jsou na trhu k mání. Stačí, když nám zavoláte. Vyberte si nižší limity pojistného plnění. Čím nižší limit, tím nižší cena. Pro náročnější klienty však nabízíme i limity vyšší. Dále zvolte roční frekvenci placení. Za čtvrtletní či pololetní platby bývá obvykle přirážka na pojistném. Pokud však nechcete platit moc peněz v jeden okamžik, můžete si pochopitelně cenu rozdělit a tím ulevit peněžence při vynakládání výdaje najednou.

Jak snížit cenu povinného ručení? Co ovlivňuje cenu?

Vlastníte-li starší vůz, výměna předního skla je záležitost několika málo stovek či tisícikorun. Připojištění čelního skla pro vás výhodné není.

Lze ušetřit na bonusech?

Nechte si u našich specialistů zdarma ověřit vaše bonusové měsíce. Můžete si je převést ze staré pojistky. To v konečné ceně dokáže vyčarovat skutečně o mnoho lepší cenu. Dle dostupných informací mohou bonusy snížit cenu dokonce i o polovinu.

Pamatujte, že cenu vašeho povinného ručení ovlivňuje zejména:

· váš věk,

· bydliště,

· výkon motoru vašeho auta,

· jak bezpečně jste v minulosti jezdili.

Tyto aspekty porovnávají prakticky všechny pojišťovny. Každá má však navíc ještě své interní a specifické aspekty.

Nejlevnější pojištění auta neznamená automaticky nejvyšší kvalitu

Je dobré porovnat různé pojišťovny. Dovedou vám totiž za téměř totožný produkt nabídnout mnohem lepší ceny. Proč sjednávat drahé pojištění, když lze sjednat levné povinné ručení? Proč platit více? Nicméně při hledání vhodného povinného ručení pro vaše auto mějte na paměti, že ne vždy nejlevnější varianta je tou nejlepší. Zaměřte se také na srovnání toho, co která pojistka kryje. Zhodnoťte, zda je pro vás právě ta vybraná dostačující.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Nejlevnější povinné ručení na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět - standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. U většiny pojišťoven je zelená karta vystavována na rok, některé pojišťovny však nejdříve zasílají tzv. dočasnou zelenou kartu (2 měsíce, měsíc...). U dočasných zelených karet je po připsání platby zaslána roční zelená karta především v elektronické podobě. Na základě evropské mezinárodní dohody je nyní tento doklad vydáván v černobílé podobě, kartu si tak můžete vytisknout sami na bílý papír. Není-li pojistné zaplaceno ve splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrů je spoustu - jaké auto řídíte, jaký je váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.