Sjednané smlouvy zákazníků povinného ručení
Sjednané smlouvy zákazníků povinného ručení

Povinné ručení na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Povinné ručení na Klik.cz

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způsobenými třetím stranám. Pro komplexní ochranu vašeho vozidla, včetně škod, které si způsobíte sami, doporučujeme kombinovat povinné ručení s havarijním pojištěním. Nesjednávejte si autopojištění jen podle nejnižší ceny, ale také podle limitů pojistného plnění, asistenčních služeb a dalších podmínek pojistné smlouvy.

Povinné ručení si můžete snadno sjednat bez papírů z domova!

Sjednat si povinné ručení online je velmi jednoduché. Zadejte SPZ a klikněte na kalkulačku povinného ručení. Následně stačí vyplnit několik informací o vašem voze a o vás v jednoduchém formuláři a obratem dostanete přehled nabídek povinného ručení vypsaný na vašem zařízení – počítači, mobilním telefonu či tabletu. Jediné informace, které možná nebudete z hlavy znát, jsou výkon a objem motoru vašeho vozidla. Nemáte-li u sebe malý technický průkaz, zkuste je alespoň odhadnout.

Pokud neznáte vaše bonusy z předchozího pojištění, obratem vám je zjistí naši specialisté. Bonusy je možné převést z předchozího povinného ručení a jedná se o důležitou cenotvornou složku pojištění automobilů. Zjednodušeně řečeno platí, že čím déle jezdíte vozidlem bez nehody, tím vyšší bude váš bonus a tím nižší pak celková cena za povinné ručení. Při sjednání nového povinného ručení nezapomeňte vypovědět vaši starou pojistku, pokud se vás to týká. Způsoby výpovědi se řídí zákonem.

TIP: Pro výpověď stávajícího povinného ručení využijte náš generátor výpovědi

Povinné ručení, které sjednáte přes internet, je sjednáno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku. To znamená, že smlouvu, kterou vám zašleme, nemusíte podepisovat. Akceptujete ji pouze tím, že ji zaplatíte. Ale pozor! Musí být zaplacena ve splatnosti. Pokud nedojde k platbě před splatností, smlouva zaniká a je neplatná. To vám do budoucna může způsobit nemalé škody a je velmi důležité na tuto skutečnost pamatovat.

Jak se počítá cena povinného ručení?

Existují čtyři základní údaje, které ovlivňují cenu povinného ručení. Výkon nebo objem motoru vašeho vozu, adresa trvalého bydliště, věk toho, kdo sjednává pojištění, a to, jak dobře řídíte, což určují bonusové měsíce. Tento výčet věcí je nekompletní, každá pojišťovna pracuje ještě s dalšími specifickými cenotvornými údaji, nicméně každá z pojišťoven bere v potaz výše zmíněné základní údaje.

Další parametry, které mají vliv na povinné ručení, jsou například počet sedadel ve vozidle, užití vozu a to, zda je majitel vozu fyzická osoba nebo podnikatel (přesněji osoba samostatně výdělečně činná). Užití vozu se standardně rozděluje na běžné užití a vozidla taxislužby. Povinné ručení na vozidla taxislužby je samozřejmě výrazně dražší. Dalšími údaji, které mohou mít u některých pojišťoven vliv na cenu povinného ručení, jsou model a značka vozu, druh paliva, hmotnost vozu a datum první registrace.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení jsou důležité limity pojistného plnění. Minimální výše limitu pro povinné ručení je 35 milionů Kč. Číslo představuje maximální částku, kterou při vámi způsobené nehodě vyplatí pojišťovna třetí straně, které jste škodu způsobil. Chcete-li být dobře kryti, můžete si vybrat vyšší limity. Řada pojišťoven nabízí limity pro povinné ručení ve výši 50, 70 nebo i 100 milionů Kč a více.

Na rozdíl od havarijního pojištění nemá povinné ručení spoluúčast. Je to logické, protože u havarijního pojištění platí pojišťovna vám a vy si můžete zvolit, zda se chcete nějakou částkou podílet na škodě a tím si tak zlevnit pojistku. U povinného ručení platí pojišťovna třetí straně, které jste způsobil vozidlem škodu, a proto nemá povinné ručení spoluúčast a poškozený dostane při pojistné události vyplacenou plnou výši škody.

S námi si můžete si vybrat nejlevnější povinné ručení nebo plnou palbu. Co je to připojištění?

K povinnému ručení si můžete sjednat řadu připojištění. Velmi oblíbené je pojištění čelních skel nebo jednoduché pojištění auta proti odcizení, které stojí pro starší auta i méně než 500 Kč za rok. Mezi další připojištění patří například srážka se zvěří či vandalismus. Před uzavřením povinného ručení je dobré se zamyslet a zhodnotit si, zda je pro vás nějaké připojištění vhodné. Typický obyvatel Prahy dá raději přednost pojištění proti vandalismu, člověk z malé vesnice by naopak měl zapřemýšlet nad připojištěním kryjící střet se zvěří a tak dále.

Zelená karta - kdy a jakým způsobem ji dostanu?

Dokladem o povinném ručení je zelená karta, která se může někdy označovat jako bílá karta. Ihned po sjednání ji zasíláme emailem a druhý den poštou. Po sjednání zasíláme takzvanou dočasnou zelenou kartu, která typicky platí dva měsíce. Jakmile vámi vybrané povinné ručení zaplatíte, dostanete trvalou zelenou kartu povinného ručení se standardní platností jeden rok. Trvalá zelená karta je zasílána přímo pojišťovnou, od které máte vaši pojistku.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Povinné ručení na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět - standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. U většiny pojišťoven je zelená karta vystavována na rok, některé pojišťovny však nejdříve zasílají tzv. dočasnou zelenou kartu (2 měsíce, měsíc...). U dočasných zelených karet je po připsání platby zaslána roční zelená karta především v elektronické podobě. Na základě evropské mezinárodní dohody je nyní tento doklad vydáván v černobílé podobě, kartu si tak můžete vytisknout sami na bílý papír. Není-li pojistné zaplaceno ve splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrů je spoustu - jaké auto řídíte, jaký je váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
S vyřízením pojištění na auto, včetně vysvětlení co a jak, jsem maximálně spokojený.
Jan R.
Komunikace s operátorem proběhla v pořádku. Byl ochotný a dobře poradil jaká varianta z pojištění by byla pro mě vhodná.
Tereza P.
Komunikace velmi příjemná, rychlá domluva, dodržení termínů odložených hovorů, asertivita i fajnový pokec s operátorkou.
Karel S.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.