Jak na výpověď povinného ručení?

Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich stránkách si pak můžete velmi jednoduše vygenerovat a stáhnout formulář výpovědi, který stačí zaslat dle uvedených specifikací na adresu dotyčné pojišťovny.

Kdy mohu vypovědět povinné ručení?

První možností je výpověď ke konci pojistného období. Toto období je počítáno nejpozději 6 týdnů před datem výročí pojistné smlouvy. Pokud Vám domů přijde výroční dopis, je ten pravý čas pro případnou změnu pojištění. Dalšími dvěma důvody je změna výše pojistného a změna vlastníka vozidla. Pokud Vám tak pojišťovna dá ve výročním dopise vědět o pro Vás neakceptovatelné změně, máte právo na výpověď. Pochopitelnou možností je také výpověď z důvodu, že jste své vozidlo prodal či prodala někomu jinému.

► TIP: Na stránkách Klik.cz si můžete jednoduše vygenerovat formulář výpovědi.

Výpověď podáváte také v případě odhlášení vozidla z registru vozidel. Do dvou měsíců od data sjednání nové pojistné smlouvy je také možné podat výpověď bez udání důvodu. Platná je taktéž výpověď do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události.

Speciální kategorií je pak samovolný zánik pojištění, ke kterému by však rozhodně docházet nemělo a měli byste si na tuto problematiku dávat opravdu velký pozor. Přesněji platí zánik povinného ručení z důvodu neplacení dlužného pojistného. Zmínku si pak zaslouží také možnost podat výpověď v případě odcizení vozidla.

Obecná pravidla pro výpověď povinného ručení

Výpověď musí být zaslána písemně na adresu pojišťovny a to nejlépe doporučeně. Potřebujete-li kontaktovat nějakou z pojišťoven, můžete se obrátit buď na nás na čísle 810 200 211, případně využít našich stránek a přímo na adresu dané pojišťovny výpověď zaslat. Podepsána musí být tím, kdo pojistku sjednal, tedy pojistníkem.

Ve výpovědi uveďte důvod výpovědi a číslo pojistky. Při prodeji nebo odhlášení vozu přiložte kopii velkého technického průkazu s vyznačenou změnou, dále uveďte jméno a rodné číslo pojistníka. Závěrem doporučujeme uvést email a telefon či číslo účtu pro vrácení eventuelního přeplatku.

Nevíte si s něčím rady?

Od toho tu jsme! Napište nám Váš dotaz na info@klik.cz, případně nám zavolejte na číslo 810 200 211 a my s Vámi ihned Váš problém vyřešíme.

Mohlo by Vás zajímat

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způs...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Každý den pojistíme stovky aut, od těch nejběžnějších až po ty méně známé. Při splnění podmínek se můžete s cenou za povinné ručení dostat i pod tisíc korun ročně, což už je zcela jistě částka k zamyš...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...