Sjednané smlouvy zákazníků pojištění domácnosti
Sjednané smlouvy zákazníků pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění majetku. Online za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Uniqa
Česká Podnikatelská Pojišťovna
Slavia pojišťovna
Pojišťovna Direct
Pojišťovna Kooperativa
Maxima pojišťovna

Pojištění domácnosti na Klik.cz

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpodobně výrazně ušetříte nebo dostanete lepší pojistku za stejnou cenu. Tato skutečnost platí již dlouhodobě a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla v blízké době změnit.

Jak se liší pojištění domácnosti a nemovitosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu. Běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které určíte. Současně mohou být pojištěny i takzvané stavební součásti, kterými se rozumí například plovoucí podlaha, kuchyňská linka nebo obklady stěn a stropů. Do pojištění spadají obvykle i prostory mimo byt, například půda nebo sklep.

Pojištění nemovitosti zahrnuje stavbu jako takovou, tedy stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky apod. Spadne-li vám při vichřici strom na dům a poškodí střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti. Pojištění nemovitosti může zahrnovat vedlejší stavby, do kterých se řadí plot, kůlna, zahradní domek nebo bazén. Na Klik.cz lze spočítat nabídky jak pro pojištění domácnosti, tak i pojištění nemovitosti.

Jste-li vlastníkem nemovitosti, ať už je to byt nebo dům, měli byste mít vždy sjednáno pojištění domácnosti a nemovitosti. Bydlíte-li v pronájmu a máte-li v něm své vybavení, zvažte pojištění domácnosti také.

Co kryje pojištění domácnosti a nemovitosti?

Pojištění domácnosti a nemovitosti kryje širokou škálu rizik. Nejčastější jsou škody způsobené krádeží, vloupáním, vandalismem a živelnými událostmi. Živelné události obsahují požár, výbuch, sesuv půdy, vichřici a mohou obsahovat povodeň. Pojištění proti povodním je specifické, neboť v některých případech ani není možné je sjednat, pokud se váš byt nebo dům nachází v zóně častých povodní. Pro určení, zda lze vaši nemovitost pojistit a pokud ano, za jakou cenu, používají pojišťovny povodňové mapy. Při pojištění proti riziku povodní proto doporučujeme vždy pečlivě zkontrolovat pojistné podmínky.

Další pojištění, které si v rámci pojištění domova můžete sjednat, zahrnují pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken nebo pojištění proti posprejování fasády.

Častým problémem bývá pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu při dešti. V mnoha případech toto pojištění není obsaženo ve standardní pojistce, přestože si to mnoho zákazníků pojišťoven myslí. Chcete-li mít jistotu, je nutné si zkontrolovat pojistné podmínky a v případě potřeby toto riziko připojistit.

S pojištěním domácnosti a nemovitosti můžete získat i pojištění odpovědnosti proti škodám z občanského života nejen pro vás, ale i pro další členy domácnosti. Pojištění odpovědnosti vás chrání proti škodám, které můžete způsobit svým jednáním druhým. Váš pes srazí nešťastnou náhodou cyklistu, který si zlomí nohu, nebo vytopíte sousedy pod vámi.

Jak si sjednat pojištění domácnosti online?

Pojištění domácnosti i nemovitosti si nyní můžete sjednat online, aniž byste museli někam chodit, stačí využít náš srovnávač pojištění domácnosti. Po vyplnění tří základních údajů o vaší domácnosti nebo nemovitosti dostanete přehledně seřazené nabídky pojišťoven. V případě zájmu obdržíte smlouvu a veškerou dokumentaci na email. Smlouvu nemusíte podepisovat ani zasílat zpět. Akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tento způsob uzavírání smluv se nazývá uzavření smlouvy na dálku a upravuje jej občanský zákoník.

Limity pojistného plnění

Důležitým faktorem u každého pojištění je limit pojistného plnění. Tato částka udává maximální sumu, kterou vám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Limit plnění je ve smlouvě stanoven pro každé pojistné riziko. Může být stanoven absolutní částkou nebo jako procento z hodnoty domácnosti nebo nemovitosti. Například peníze v domácnosti mohou mít limit plnění ve výši 10 tisíc Kč, což znamená, že v případě vyhoření domácnosti dostanete maximálně 10.000 Kč jako kompenzaci za zničené peníze.

Příkladem procentických limitů jsou například elektronické přístroje, u kterých může být limit pojistného plnění stanoven jako 15 % pojistného hodnoty domácnosti. Obecně platí, že čím vyšší limit, tím dražší je pojištění bydlení. Doporučujeme vybírat si pojištěním s rozmyslem, není vždy nejlepší vybrat ani nejlevnější, ale současně ani nejdražší variantu.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o pojištění domácnosti. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti pojištění domácnosti. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro Vás nabídky
Spočítáme pro Vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na Vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která Vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na Vás samotných.

Pojištění domácnosti na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Zatímco cena pojištění automobilů stále stoupá, u pojištění nemovitosti a domácnosti platí zcela opačná situace. I z toho důvodu je dobré pojištění nemovitosti začít řešit ve spolupráci s Klik.cz, kde...
Povodňové mapy jsou mapy, ve kterých jsou vyznačeny takzvané povodňové zóny. Existují 4 povodňové zóny a jsou odstupňovány podle pravděpodobnosti, že se v dané zóně může vyskytnout povodeň. Zónu, ve k...
Pojistné plnění jsou peníze, které dostanete jako náhradu za škodu, která vám na pojištěném majetku vznikne. To se na první pohled jeví jasně a jednoznačně. Pojišťovny to ale vidí jinak a ne vždy dost...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu. Běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které určíte. Pojištění nemovitosti zahrnuje stavbu jako takovou, tedy stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky apod. Spadne-li Vám při vichřici strom na dům a poškodí střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti.
Nejčastější jsou to škody způsobené krádeží, vloupáním, vandalismem a živelnými událostmi. Živelné události obsahují požár, výbuch, sesuv půdy, vichřici a mohou obsahovat povodeň. Další pojištění, které si v rámci pojištění domova můžete sjednat, zahrnují pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken nebo pojištění proti posprejování fasády.
Ano! S pojištění domácnosti a nemovitosti je možné, u některých produktů, sjednat spolu s nimi i pojištění odpovědnosti (pojistka na blbost) nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti.
Jedná se o velmi důležitý faktor při výběru pojištění domova. Zjednodušeně je limit plnění suma, kterou maximálně můžete od pojišťovny dostat. V dnešní době se z důvodu rychle rostoucích cen nemovitostí a zvyšující se inflace velice často řeší podhodnocení těchto limitů. Pojišťovna by pak v takových případech vyplatila jen smluvně domluvenou částku, ačkoli je například cena nemovitosti dvojnásobná.
Ano. V tomto případě je důležité jak pojištění nemovitosti, které kryje škody na domu jako takovém, tak pojištění domácnosti, které má za úkol krýt škody uvnitř stavby.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.