zákaznické karty pov+hav
zákaznické karty pov+hav

Komplexní pojištění auta na Klik.cz

Najdeme Vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Komplexní pojištění auta na Klik.cz

S Klik.cz jde vše jednoduše. Jednoduše Vám na porovnání povinného i havarijního pojištění stačí jen několik minut. Po zadání základních údajů o Vás a o vozidle Vám ihned ukážeme, kolik korun stojí jaké povinné ručení a havarijní pojištění a samotný výběr pak závisí čistě na Vás. Povinné ručení je povinné pojištění, které musí mít každý vůz předtím, než s ním vyjedete na jakoukoli silnici. Havarijní pojištění je dobrovolné a nepovinné pojištění - jeho obrovskou výhodou je ale fakt, že chrání Vás a škody, které jsou způsobeny Vašemu vozu v případě havárie.

Po vyplnění formuláře Vám nejprve zobrazíme ceny povinného ručení. V závislosti na vybrané pojišťovně budeme pořebovat několik doplňujících údajů o vozidle k výpočtu havarijního pojištění. Ke konkrétní nabídce povinného ručení Vám spočítáme možné varianty havarijního pojistění. Můžete si vybrat takzvanou "All-Risk" variantu havarijního pojištění pro všechny případy (havárie, živel, odcizení), nebo si nakombinujete pouze rizika, která Vás zajímají.

Některá havarijní rizika ve zjednodušených variantách lze zvolit jako připojištění k povinnému ručení. Nemusíte se tak zabývat přímo havarijním pojištěním a ve výsledku můžete značnou část financí ušetřit. Berte ale v potaz, že připojištění k povinnému ručení Vás ani zdaleka neuchrání tolik, jako klasické havarijní pojištění. Chcete-li ušetřit, obraťte se naše specialisty, kteří Vám pomohou sestavit pojištění na míru a zároveň zjistí, jaké jsou aktuálně platné slevy.

Co je povinné ručení?

Jak už sám název napovídá, jedná se o pojištění ze zákona povinné - povinné pro každého vlastníka / provozovatele motorového vozidla. Jde o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vlastního vozidla. V zásadě poskytuje toto pojištění finanční kompenzaci nákladů na škody, které jsou způsobeny pojištěným vozem. Může jít o škody na zdraví, životě či majetku třetích osob. Důležité je, že se nevztahuje pouze na škody osob v jiných vozidlech, ale také na osoby jedoucí v tomtéž automobilu (kromě řidiče). Uveďme si jeden příklad: Žena vezla ve svém voze své dvě děti do školy. Na křižovatce nedala přednost v jízdě a došlo ke střetu s jiným vozidlem. Byla tedy viníkem škody. Protože měla uzavřeno povinné ručení, byla z něj hrazena oprava vozu, kterému způsobila škodu, kompenzace zdravotních komplikací řidiče druhého vozu a také léčba jejích dětí. Opravu vlastního vozu si však musela hradit sama.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění již není pojištěním odpovědnosti, nýbrž pojištěním majetkovým. Chrání tedy majetek pojištěného. Vztahuje se na škody na vlastním vozidle, které jsou vzniklé buď způsobenou dopravní nehodou nebo dalšími riziky. Mezi ty řadíme vandalismus, odcizení nebo přírodní katastrofu. Jedná se o velmi potřebné pojištění zejména v případě novějších a dražších automobilů, kde se mohou částky za opravy auta šplhat k desítkám tisíc korun. U havarijního pojištění se také často řeší tzv. spoluúčast. Jedná se o procento, které si ze škody bude hradit pojištěný sám. Pokud je například spoluúčast stanovena na 5 %, na vozidlo spadne strom a škoda bude vyčíslena na 100 000 Kč, bude pojišťovnou vzhledem k 5% spoluúčasti vyplaceno pouze 95 000 Kč.

Na závěr si to v krátkosti shrňme. Povinné ručení je povinné a kryje škody, které provozem svého vozidla způsobíte třetím osobám. Havarijní pojištění je dobrovolné a kryje škody, které jsou způsobeny na vašem vlastním vozidle, ať už dopravní nehodou, vandalismem, odcizením nebo přírodními vlivy.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro Vás nabídky
Spočítáme pro Vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na Vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která Vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na Vás samotných.

Komplexní pojištění auta na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
2021-11-29
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
2015-10-04
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
2017-01-18
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...
2015-10-17

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k Vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny Vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby Vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět - standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. Jedná se o dočasnou zelenou kartu s omezenou platností (2 týdny, měsíc...), po zaplacení pojistného Vám fyzicky poštou přijde zelená karta trvalá. Myslete jen na to, že při silniční kontrole je nutné zelenou kartu předložit a nestačí ji jen ukázat například v mobilním telefonu.
Parametrů je spoustu - jaké auto řídíte, jaký je Váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Využívám na srovnání nabídek povinného ručení. Dobrá komunikace a výhodnější nabídky, než jiné konkurenční srovnávače. Spokojenost.
Jiřina K., únor 2023
Jednalo se o povinné ručení na osobní vůz. Zavolal jsem a během hodinky bylo vše vyřízeno k mé spokojenosti. Velice příjemné jednání, prostě vše na jedničku.
Karel Č., únor 2023
Fajn jednání s pánem na lince. Nebyl problém dostat čas na rozmyšlenou. Díky
Jan V., únor 2023

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.