agent
agent

Životní pojištění na Klik.cz

Najdeme Vám nejvýhodnější životní pojištění. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Uniqa

Životní pojištění na Klik.cz

Životní pojištění kryje rizika spojená s Vaším životem a zdravím a měli byste ho mít, je-li na vás někdo finančně závislý, například rodina, nebo v případě, že chcete zmírnit negativní dopady v případě úrazu, onemocnění nebo invalidity, obecně kritické životní situace spojené se zdravím.

Do životního pojištění patří dvě základní skupiny pojištění - čistě rizikové a takzvané rezervotvorné pojištění, v rámci kterého je část Vámi zaplaceného pojistného investována do různých produktů na finančních trzích. Rezervotvorné pojištění může být kapitálové pojištění, univerzální, investiční pojištění nebo pojištění se spořící složkou. U těchto typů pojištění je část pojistného, které platíte, investována na finančních trzích, a při ukončení pojištění nebo na konci sjednané pojistné doby Vám ji pojišťovna vyplatí podle konkrétních podmínek pojištění. Rezervotvorné pojištění tak poznáte podle toho, že při doběhnutí do konce sjednané doby Vám pojišťovna vyplácí nějakou částku zpět.

Čistě rizikové pojištění zahrnuje například pojištění invalidity, pojištění pro případ smrti, pojištění úrazu, pojištění hospitalizace, závažných onemocnění nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti. Při jejich ukončení Vám pojišťovna nic nevyplatí, protože veškeré zaplacené pojistné je použito na krytí sjednaných rizik.

Online si můžete sjednat pouze čistě rizikové životní pojištění. Rizikové životní pojištění není daňově uznatelným nákladem. Pojistná částka u rizikového pojištění je částka, kterou si volíte a kterou pojišťovna vyplatí, stane-li se událost, pro případ které jste se pojistili. Pojistíte-li se například na 1 mil. Kč pro případ smrti, dostane osoba, kterou Vy určíte, 1 mil. Kč v případě takové nešťastné události. Výpočet pojistného u životního pojištění závisí na Vašem věku a zdraví. Nevyplácí se tedy jeho sjednání odkládat, pokud jej potřebujete. Obecně platí, že čím jste starší, tím je vyšší pojistné.

Máte-li sjednané rezervotvorné pojištění, velmi dobře si rozmyslete jeho zrušení. Garantuje-li Vám pojišťovna nějaké zhodnocení investovaných peněz, pojistku nerušte. Při zrušení pojistky v krátké době (do pěti let) po sjednání, je částka, kterou Vám pojišťovna vyplatí, velmi nízká. Například při předčasném zrušení v prvních dvou letech smlouvy obvykle nedostanete zpět nic.

Životní pojištění nesjednávejte za účelem zhodnocení Vašich finančních prostředků. Chcete-li si spořit nebo investovat, najdete vhodnější produkty. Základní otázky při výběru rizikového životního pojištění jsou jasné. Potřebujete chránit sebe nebo své blízké? Na jakou dobu se potřebujete chránit? Jakou částku si můžete dovolit dlouhodobě platit vzhledem k rozpočtu Vaší domácnosti? Pro případ kterých rizik se chcete pojistit? Pokud jste alespoň u jedné z odpovědí odpověděli kladně, pak neváhejte a životní pojištění si sjednejte, třeba jednoduše z Vašeho domova na Klik.cz.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o životním pojištění. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti pojištění domácnosti. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro Vás nabídky
Spočítáme pro Vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na Vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která Vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na Vás samotných.

Životní pojištění na Klik.cz

Základní složkou životního pojištění je pojištění pro případ smrti pojištěného. Toto pojištění alespoň zčásti pokryje Vaši rodinu a blízké, pokud by došlo k Vaší smrti. Ať už z důvodu nemoci nebo úraz...
Způsoby, jak ukončit pojistnou smlouvu na životní pojištění jsou dané zákonem. Životní pojištění může zaniknout těmito způsoby:● Uplynutím pojistné doby, která je stanovena ve smlouvě (Pojištění zanik...
Pojištění invalidity pokrývá riziko ztráty pracovní schopnosti, ke kterému dojde z důvodu nemoci nebo úrazu ve 3 stupních, které určuje stát. Toto pojištění by mělo sloužit k alespoň částečnému pokryt...
Pojišťovna vyplácí denní dávky sjednané v pojistné smlouvě při dočasné pracovní neschopnosti, výplata začíná 29.dnem neschopnosti. K výplatě dávek dojde pouze v případě, že dočasná pracovní neschopnos...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Do životního pojištění patří dvě základní skupiny pojištění - čistě rizikové a takzvané rezervotvorné pojištění, v rámci kterého je část Vámi zaplaceného pojistného investována do různých produktů na finančních trzích. Rezervotvorné pojištění tak poznáte podle toho, že při doběhnutí do konce sjednané doby Vám pojišťovna vyplácí nějakou částku zpět. Čistě rizikové pojištění zahrnuje například pojištění invalidity, pojištění pro případ smrti, pojištění úrazu, pojištění hospitalizace, závažných onemocnění nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti. Při jejich ukončení Vám pojišťovna nic nevyplatí, protože veškeré zaplacené pojistné je použito na krytí sjednaných rizik.
Po připsání platby Vám odešleme potvrzení o přijetí platby emailem a pojišťovna Vám zašle akceptační dopis, kde bude potvrzení o sjednaném pojištění. Počátek pojištění nastane den po připsání prvního pojistného na účet pojišťovny.
Uplynutím pojistné doby, úmrtím pojištěného, dohodou mezi pojistníkem a pojistitelem, nezaplacením pojistného, výpovědí ke konci pojistného období, výpovědí do 2 měsíců od uzavření smlouvy nebo 3 měsíců od vzniku pojistné události či odmítnutím pojistného plnění.
Výplata pojistného plnění se odvíjí podle stupně poškození - % stanovené lékařskou diagnózou. Každá pojišťovna má stanoveny přesné koeficienty pro jednotlivé lékařské diagnózy. V případě souběhu více trvalých následků se pro výplatu pojistného plnění použije celkové % tělesného poškození (součet jednotlivých % za stanovené diagnózy, maximum je 100 %).
Pojistné je hrazeno měsíčně a jeho splatnost se odvíjí od technického počátku pojištění. Po obdržení akceptačního dopisu od pojišťovny je tedy nejlepší nastavit si trvalý příkaz k úhradě.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.