Sjednané smlouvy zákazníků povinného ručení
Sjednané smlouvy zákazníků povinného ručení

Sjednejte si povinné ručení levněji

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Povinné ručení na Klik.cz

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způsobenými třetím stranám. Pro komplexní ochranu vašeho vozidla, včetně škod, které si způsobíte sami, doporučujeme kombinovat povinné ručení s havarijním pojištěním. Nesjednávejte si autopojištění jen podle nejnižší ceny, ale také podle limitů pojistného plnění, asistenčních služeb a dalších podmínek pojistné smlouvy.

Pojištění auta od 968 Kč

Pojištění auta zahrnuje více než jen povinné ručení. Kromě základního zákonného pojištění můžete využít i havarijní pojištění, které kryje škody na vašem vozidle, bez ohledu na to, kdo je viníkem nehody. Havarijní pojištění lze doplnit o různá připojištění, například proti odcizení, poškození skel nebo střetu se zvěří. Tímto způsobem si zajistíte komplexní ochranu vašeho automobilu. Při výběru pojistky zvažte nejen cenu, ale i rozsah krytí a asistenční služby, které vám pojišťovna nabízí.

Cena povinného ručení

Cena povinného ručení je ovlivněna několika klíčovými faktory, které byste měli mít na paměti:

  1. ► Výkon a objem motoru: Větší a výkonnější motory obvykle znamenají vyšší cenu pojištění.

  2. ► Adresa trvalého bydliště: Místo, kde žijete, může ovlivnit vaši sazbu, zejména pokud je oblast známá vyššími riziky nehod.

  3. ► Věk pojistníka: Mladší řidiči často platí vyšší sazby kvůli nedostatku zkušeností.

  4. ► Bonusové měsíce: Délka doby, po kterou jste řídili bez nehody, může výrazně snížit vaši sazbu.

Toto jsou pouze základní parametry. Každá pojišťovna může mít své vlastní, specifické cenotvorné faktory.

Další faktory ovlivňující cenu jsou: počet sedadel ve vozidle, účel použití vozu, typ majitele (fyzická osoba nebo podnikatel), model a značka vozu, druh paliva, hmotnost a datum první registrace.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení je důležité znát minimální limit pojistného plnění, který činí 35 milionů Kč. Tento limit určuje maximální částku, kterou pojišťovna vyplatí třetí straně v případě, že jí způsobíte škodu. Pro lepší finanční krytí můžete zvolit i vyšší limity, a to až do výše 50, 70 nebo 100 milionů Kč, podle nabídky konkrétní pojišťovny.

Na rozdíl od havarijního pojištění, povinné ručení neobsahuje spoluúčast. U havarijního pojištění platí pojišťovna vám a vy máte možnost zvolit si spoluúčast, která vám umožní snížit cenu pojistky. V případě povinného ručení je však situace jiná. Pojišťovna vyplácí škodu třetí straně, a proto není spoluúčast nutná. Poškozená strana tak dostane vyplacenu plnou výši škody.

Možnosti připojištění

Kromě základního povinného ručení nabízí pojišťovny také řadu připojištění, která vám mohou poskytnout dodatečnou ochranu. Mezi oblíbené varianty patří pojištění čelních skel a pojištění proti odcizení, které je cenově dostupné i pro starší vozidla, často za méně než 500 Kč ročně. Další možnosti zahrnují pojištění proti srážce se zvěří a vandalismu.

Je důležité zvážit, které připojištění je pro vás nejvhodnější. Například, pokud žijete v Praze, může být vhodné zvážit pojištění proti vandalismu. Naopak, v menších obcích nebo venkovských oblastech by mohlo být užitečné mít pojištění proti srážce se zvěří.

Nejlevnější povinné ručení

Hledáte cenově dostupné povinné ručení, ale nechcete obětovat kvalitu služeb? Online sjednání povinného ručení je rychlý a efektivní způsob, jak najít nejlepší nabídku. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, který obsahuje základní informace o vašem vozidle a o vás. Výsledkem je okamžitý přehled cenově výhodných nabídek, které si můžete prohlédnout na jakémkoliv zařízení, ať už je to počítač, smartphone nebo tablet.

Důležitým faktorem při výběru nejlevnějšího povinného ručení jsou bonusy za beznehodovou jízdu. Tyto bonusy mohou výrazně snížit vaši celkovou cenu pojištění. Pokud neznáte výši svých bonusů, naši specialisté vám je rychle a snadno zjistí.

Sjednání povinného ručení online

Sjednání povinného ručení online je rychlé, jednoduché a v souladu s občanským zákoníkem. Po vyplnění několika základních informací v online formuláři obdržíte nabídku přímo na vašem zařízení, ať už je to počítač, mobilní telefon nebo tablet. Nemáte-li u sebe malý technický průkaz, zkuste výkon a objem motoru vašeho vozidla alespoň odhadnout. Důležité je, že smlouvu nemusíte podepisovat, stačí ji zaplatit.

Avšak pozor! Platba musí být provedena do stanovené splatnosti, jinak smlouva zaniká a stává se neplatnou.

Bonusy a jejich vliv na cenu povinného ručení

Bonusy jsou klíčovým faktorem ovlivňujícím cenu povinného ručení. Čím déle řídíte bez nehody, tím vyšší bonus získáte a tím nižší bude celková cena pojištění.

Výpověď staré pojistky

Při sjednání nového povinného ručení je důležité nezapomenout vypovědět starou pojistku, pokud ji máte. Proces výpovědi je regulován zákonem a je důležité jej dodržet.

► TIP: Pro výpověď stávajícího povinného ručení využijte náš generátor výpovědi

Zelená karta

Zelená karta: Co je to a jak ji získat? Zelená karta je důkaz o tom, že máte platné povinné ručení. Někdy se jí říká i bílá karta. Hned po tom, co si sjednáte povinné ručení, vám pošleme zelenou kartu na email a následující den i poštou. Nejprve dostanete dočasnou zelenou kartu, která platí obvykle dva měsíce. Jakmile je pojistka na auto zaplacená, obdržíte trvalou zelenou kartu s platností na jeden rok. Tu vám pošle přímo pojišťovna, u které jste si zákonné pojištění vozidla sjednali.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde Vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Povinné ručení na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět - standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. U většiny pojišťoven je zelená karta vystavována na rok, některé pojišťovny však nejdříve zasílají tzv. dočasnou zelenou kartu (2 měsíce, měsíc...). U dočasných zelených karet je po připsání platby zaslána roční zelená karta především v elektronické podobě. Na základě evropské mezinárodní dohody je nyní tento doklad vydáván v černobílé podobě, kartu si tak můžete vytisknout sami na bílý papír. Není-li pojistné zaplaceno ve splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrů je spoustu - jaké auto řídíte, jaký je váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
S vyřízením pojištění na auto, včetně vysvětlení co a jak, jsem maximálně spokojený.
Jan R.
Komunikace s operátorem proběhla v pořádku. Byl ochotný a dobře poradil jaká varianta z pojištění by byla pro mě vhodná.
Tereza P.
Komunikace velmi příjemná, rychlá domluva, dodržení termínů odložených hovorů, asertivita i fajnový pokec s operátorkou.
Karel S.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.