Sjednané smlouvy zákazníků havarijního pojištění
Sjednané smlouvy zákazníků havarijního pojištění

Havarijní pojištění na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější havarijní pojistku. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Havarijní pojištění na Klik.cz

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě. Způsobí-li někdo škodu vám, bude vám škoda vyplacena z povinného ručení toho, kdo škodu způsobil, pokud je viník znám. Pokud není nebo pokud jste si škodu způsobili sami, je nutné pro vyplacení finančních prostředků havarijní pojištění.

Co kryje havarijní pojištění vozidel?

Havarijní pojištění kryje škody na vašem vozidle. Tyto škody zahrnují škody způsobené:

  • ► havárií,
  • ► odcizením,
  • ► živelnými katastrofami,
  • ► vandalismem,
  • ► pádem předmětu,
  • ► střetem se zvěří.


Živelné katastrofy obsahují pojištění proti škodám způsobeným:

  • ► požárem,
  • ► povodní,
  • ► krupobitím,
  • ► pádem stromu ve vichřici.

Havarijní pojištění si můžete sjednat v různých variantách. Varianta, která kryje všechna pojistitelná rizika, se v pojišťovací hantýrce nazývá allrisk. Většina pojišťoven však nabízí havarijní pojištění v různých balíčcích, kde je možné si pojištění poskládat tak, aby plně odpovídalo vašim potřebám. Před uzavřením je důležité se zamyslet nad specifikací jednotlivých rizik, které jsou pro vás vhodné k pojištění.

Havarijní pojištění lze sjednat velmi rychle z domova

Havarijní pojištění lze sjednat i online. Pro snadné srovnání pojistek se hodí kalkulačka havarijního pojištění. Můžete si stanovit spoluúčast na havarijním pojištění a snížit tak celkovou cenu za pojištění. Vyberte si tedy havarijní pojištění z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty dostanete ihned emailem. Smlouvu nemusíte podepisovat, akceptujete ji tím, že jí zaplatíte.

Tato forma se jmenuje uzavření smlouvy na dálku a upravuje ji občanský zákoník. Je to zcela bezpečné, protože pokud vám smlouva nevyhovuje, nemusíte nic vypovídat, ani nikam volat. Smlouva vzniká zaplacením, a pokud ji nezaplatíte, žádná smlouva ani nevznikne. Je však důležité myslet na fakt, že nezaplacené havarijní pojištění je pochopitelně neplatné a neaktivní.

Havarijní pojištění na nový a starý vůz

Při pojištění starého vozu po vás bude pojišťovna požadovat doložení stavu vozidla v okamžiku sjednání. Způsoby se liší podle pojišťovny. U některých pojišťoven stačí zaslat přímo na Klik.cz fotografie vozu. U jiných pojišťoven se musíte dostavit na bezplatnou prohlídku vozu, která trvá cca 15 minut. Nic pochopitelně neplatíte, prohlídku za vás hradí pojišťovna.

U nového vozu musíte doložit dokumentaci vztahující se k nákupu vozidla. Opět se podmínky liší podle pojišťovny, ale v tomto případě na žádnou prohlídku nemusíte. Sjednání havarijního pojištění pro nový vůz je tak o něco málo snadnější, než v případě sjednání pro vůz starší. V naší kalkulačce ihned uvidíte přehledné srovnání havarijního pojištění a podle toho se můžete rozhodnout, která varianta vám nejvíce vyhovuje.

Důležité. Kdy vám pojišťovna nemusí zaplatit škody z havarijního pojištění?

Z pojištění je vždy vyloučena škoda způsobená pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Řídíte-li pod vlivem alkoholu, budete mít nejen problémy s policií, ale v případě havárie také s pojišťovnou. Pakliže se prokáže užití návykové látky před jízdou, i přes platné havarijní pojištění vám pojišťovna odmítne vyplatit škody.

Pokud budete havarovat v zimě na letních pneumatikách, může vám pojišťovna krátit pojistné plnění a vyplatit vám méně, než byla skutečná škoda. V extrémním případě, jedete-li například se sjetými letními pneumatikami do zasněžených hor, nemusíte dostat nic.

Je také nutné, aby mělo vaše vozidlo platnou státní technickou kontrolu – STK. V případě, že ji máte prošlou a budete havarovat, může se opět stát, že vám nebude vyplacena celá škoda. Je proto velmi důležité si datum STK hlídat.

Obecně platí, že vaše vozidlo musí být ve způsobilém technickém stavu. Pozor je třeba si dát zejména na brzdový systém, který musí být pravidelně udržován. Havárie se sjetými brzdovými destičkami vás může přijít na hodně peněz.

Chci havarijní pojištění, ale nechci platit hodně peněz

Způsobů jak získat nejlevnější havarijní pojištění je celá řada. Nicméně nejdůležitější je, jakou spoluúčast zvolíte a jaká rizika si pojistíte. Spoluúčast je částka, kterou při pojistné události platíte ze svého. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena. Vybrat si můžete i z různých typů připojištění auta (např. při cestě do zahraničí).

Nejdražší riziko, které si můžete pojistit, je havárie. Pokud jste dobrý řidič a věříte, že vlastní vinou žádnou nehodu nezpůsobíte, můžete si pojistku výrazně zlevnit tím, že z pojištění vyloučíte riziko havárie. Tohle si ale vždy dobře promyslete, život je plný překvapivých událostí.

Havarijní pojištění je každopádně levnější, než si myslíte. Cena havarijního pojištění pro variantu allrisk, která kryje všechny rizika, se vejde do 2.000 Kč. Samozřejmě toto je cena pro dobrého řidiče s novým vozem, který bydlí mimo město. Při skládání ceny havarijního pojištění záleží na mnoha faktorech. Využijte výhodné srovnání autopojištění.

I starší vůz můžete mít pojištěný. Například samostatné pojištění auta proti krádeži můžete dostat za méně než 500 Kč za rok. Je-li pro vás auto důležité, protože s ním třeba dojíždíte do práce, určitě se to vyplatí.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o havarijním pojištění. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Havarijní pojištění na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Pojištění čelních skel nelze sjednat samostatně, pouze jako připojištění k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Nabízí ho všechny pojišťovny a snadno si ho můžete sjednat při výběru povinného ...
S mini havarijním pojištění si můžete pojistit pouze vybraná rizika za příznivou cenu. Produkt se nazývá mini Casco (občas psáno dohromady - minicasco, setkáte se i s počeštělým minikasko) a chrání Va...
Povědomí o nutnosti a zákonné povinnosti uzavření povinného ručení už naštěstí mezi vlastníky a provozovateli motorových vozů stoupá. Stále se ale najde velké množství lidí, kteří nechtějí mít nic spo...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět – standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Spoluúčast je částka, kterou budete v případě škodní události platit a podílet se tak na škodě s pojišťovnou.
Prohlídka nebo fotodokumentace vozidla před vstupem do pojištění je obvykle povinná při sjednávání každého havarijního pojištění. Prohlídky se provádí za účelem zajištění transparentní dokumentace o tom, že vozidlo bylo při sjednání pojistné smlouvy v pořádku a nepoškozené. Má-li vozidlo nějaké poškození, musí být detailně zdokumentováno, neboť není možné uplatňovat nárok na plnění z havarijního pojištění.
Jméno, adresu a rodné číslo (nebo IČO v případě organizace) pojistníka, tedy osoby, která uzavírala pojištění. Dále číslo pojistné smlouvy a důvod výpovědi.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.