Ceník

Povinné ručení ceník

Bylo by hezké, kdyby existoval jednoduchý ceník, ze kterého by bylo možné určit okamžitě cenu povinného ručení od různých pojišťoven. Bohužel to však není možné nebo by se jednalo o poměrně objemnou knihu. Důvodem je, že cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho parametrů, a navíc, způsob výpočtu ceny se liší podle pojišťovny. Například některá pojišťovna může zohledňovat stáří vozu, a u další nemá tento údaj žádný vliv na cenu. Pro každou pojišťovnu jsou však klíčové následující údaje:

·                Výkon a objem motoru. Čím silnější auto, tím vyšší ceny povinného ručení.

·                Adresa osoby, která uzavírá pojištění - pojistníka. Zde obecně platí, že čím větší město, tím větší pravděpodobnost nehody a tím vyšší cena.

·                Věk pojistníka. Zde je logika taková, že čím starší řidič, tím více řidičských zkušeností, a tedy nižší cena.

·                Posledním klíčovým údajem je počet bonusových měsíců, který zjednodušeně řečeno udává délku předchozího pojištění bez nehod. Řidiči, kteří jezdí bez nehod, mají oprávněně nárok na nejlepší ceny, protože nebourají.

Chcete nezávazně zjistit, kolik může dobrý řidič ušetřit na povinném ručení? Vyplňte kalkulačku povinného ručení nebo nám prostě zavolejte.