Sjednání povinného ručení online

Proces uzavření povinného ručení online nebo přes call centrum upravuje nový občanský zákoník v § 1820. Jedná se o smlouvu uzavřenou takzvaným distančním způsobem neboli na dálku. Sjednat povinné ručení online a ihned zvládne opravdu každý.


Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Rovnou si pro sjednání povinného ručení online vezměte k ruce dva základní dokumenty. Jde o občanský průkaz a technický průkaz. V roce 2024 se končí s vydáváním velkých technických průkazů a v případě změn na registru vozidel se velký technický průkaz odebírá. Místo něj budete mít rozšířený malý technický průkaz. Informace pro online povinné ručení tak budete mít i po této změně stále k dispozici.

Pro sjednání povinného ručení online potřebujete zadat následující údaje:

 • - kategorie vozidla (např. osobní, nákladní, motocykl, užitkový),
 • - značka vozidla (např. Volkswagen),
 • - model (např. Golf),
 • - datum první registrace vozidla,
 • - palivo (např. nafta, elektřina, hybrid),
 • - zdvihový objem válců (cm3),
 • - výkon motoru (kW),
 • - počet sedadel vozidla,
 • - celková hmotnost (kg),
 • - užití (běžný provoz, taxislužba),
 • - odhadovaný nájezd (v kilometrech),
 • - délka vlastnictví vozidla,
 • - cena vozu v Kč (u nového se uvádí cena kupní, u použitého odhadní podle stupně opotřebení a stáří).

Z osobních údajů bude potřeba:

 • - váš email,
 • - telefonní číslo,
 • - zda jste fyzická nebo právnická osoba,
 • - jméno a příjmení,
 • - trvalé bydliště,
 • - datum počátku pojištění.

Zadejte těchto několik údajů do online kalkulačky povinného ručení. Celý proces je otázka minut.


Jak ušetřit při online sjednání povinného ručení?

Hodně významná položka, která vám zajistí slevu, se skrývá pod názvem bonus. Bonusy na povinném ručení získáte za každých 12 měsíců, po které máte na sebe vedené povinné ručení a zároveň nezpůsobíte nehodu. Platí jednoduché pravidlo. Čím déle jste pojištěni a čím déle jezdíte bez nehody, tím vyšší bonusy máte. Rozdíl ve výsledné ceně povinného ručení pak může být zásadní.

Přitom řidiči své bonusové měsíce často neznají. Pro takové případy nabízí naše kalkulačka povinného ručení online ověření bonusu/malusu u České kanceláře pojistitelů. Stačí zadat:

 • rodné číslo,
 • křestní jméno,
 • příjmení.

Tím možnosti slev nekončí. Většina pojišťoven vám při sjednání povinného ručení online společně s havarijním pojištěním nabídne slevu za propojištění. Pokud máte u vybrané pojišťovny i jiné produkty, ozvěte se, můžete se s cenou posunout opět ještě o něco níž.


Výhody online sjednání povinného ručení

Online povinné ručení je především přehledný a rychlý způsob, jak získat informace o povinném ručení. Obcházení poboček různých pojišťoven je oproti tomu výraznou ztrátou času.

Nabídky pojišťoven vám přehledně seřadíme. Díky možnosti zobrazení, které je vám nejbližší, si snadno vyberete takové pojištění, které vám vyhovuje nejvíce. Povinné ručení je navíc možné sjednat i bez SPZ.

Při výběru nejlevnějšího povinného ručení online na našem srovnávači máte dvě možnosti.

1) Pojištění si spočítáte a uzavřete sami bez naší asistence.

2) Využijete možnosti uzavřít si pojistku ve spolupráci s naším vyškoleným specialistou. Ten vám v případě zájmu obratem zdarma ověří také bonusové měsíce a spočítá nabídky, které nelze zobrazit online. Díky tomu můžete ušetřit ještě více.

Pokud si z nabídek vyberete a sjednáte si povinné ručení online přes náš srovnávač, přijde vám veškerá dokumentace k vaší smlouvě včetně dočasné zelené karty na email. Pojištění je díky tomu platné ihned po zaplacení ve splatnosti.

Okamžitě získáte dočasnou zelenou kartu. Jde o platný doklad, se kterým můžete hned vyjet. Aktuálně stačí, když ji máte u sebe v elektronické podobě. Na konci roku 2024 už ji nebudete muset prokazovat ani elektronicky. Policie si ji dohledá v databázi sama. Do zahraničí je však papírová zelená karta stále povinná.

Originál zelené karty vám odešleme poštou druhý den po sjednání. Smlouvu nemusíte podepisovat ani posílat zpět. Vše je díky digitalizaci možné online.

Bezpečnost a spolehlivost online sjednání

Sjednání povinného ručení online přes internet je bezpečné. Vše je v rámci platné legislativy naprosto v pořádku. Všechny nabídky společnosti Klikpojisteni.cz, s.r.o. jsou poskytovány na základě platné licence České národní banky (ČNB). Tato licence ČNB umožňuje Klikpojisteni.cz, s.r.o. poskytovat klientům finanční produkty a spolupracovat s pojišťovnami v ČR. Veškerá nám svěřená data jsou zpracována v souladu s politikou GDPR.

Povinné ručení online je rychlý a pohodlný způsob jak zajistit, aby cena vaší pojistky byla vždy nejlepší na trhu a vy jste tak zbytečně nepřepláceli na povinném ručení. A to se v dnešní době hodí. Názory na kvalitu služby můžete čerpat z uživatelských recenzí.

V případě dotazů jsme pro vás k dispozici na emailu info@klik.cz, případně na telefonním čísle 810 200 211.

Mohlo by vás zajímat

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způs...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Každý den pojistíme stovky aut, od těch nejběžnějších až po ty méně známé. Při splnění podmínek se můžete s cenou za povinné ručení dostat i pod tisíc korun ročně, což už je zcela jistě částka k zamyš...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...