Sjednat povinné ručení online zvládne každý

Skutečně, klidně během 15 minut může být Vaše auto pojištěno a Vy můžete vyjet. Proces uzavření povinného ručení přes call centrum nebo po internetu upravuje nový občanský zákoník v paragrafu 1820. Jedná se o smlouvu uzavřenou takzvaným distančním způsobem neboli na dálku.

Co je potřeba při sjednání povinného ručení online?

Zadejte několik údajů o Vás a Vašem voze do kalkulačky povinného ručení. Tento proces Vám zabere pouze několik vteřin. Lidé často neznají své bonusové měsíce, což je pochopitelné a pro tento případ nabízí naše kalkulačka variantu "Nejsem si jistý". V tomto případě však pozor na to, že výsledné ceny, které se Vám po vyplnění kalkulačky objeví, nemusí přesně odrážet Vaší cenu a po přepočítání bonusů může dojít k pohybu ceny oběma způsoby.

Nabídky pojišťoven Vám přehledně seřadíme. Díky možnosti zobrazení, které je Vám nejbližší, si snadno vyberete takové pojištění, které Vám vyhovuje nejvíce. Nyní máte dvě možosti - buď si pojištění spočítáte a uzavřete sám, bez naší asistence, nebo využijete možnost uzavřít si pojistku skrze našeho vyškoleného specialisty. Ten Vám v případě zájmu obratem zdarma ověří Vaše bonusové měsíce a spočítá Vám i nabídky, které nelze zobrazit online. Díky tomu je pak možné úšetřit ještě více.

Jestliže si vyberete, pošleme Vám na email veškerou dokumentaci k Vaší smlouvě včetně dočasné zelené karty. Dočasná zelená karta je platný doklad, se kterým můžete ihned vyjet. Musíte si ji však vytisknout. Dále dostanete několik dní na prostudování smlouvy. Mimochodem, v první fázi zasíláme jen dočasnou zelenou kartu, to vše z důvodu rychlé možnosti využívání Vašeho vozidla. Originál zelené karty posíláme druhý den po sjednání poštou. Pojištění je díky tomu platné ihned po zaplacení ve splatnosti.

Smlouvu nemusíte podepisovat ani posílat zpět. Vše je díky digitalizaci možné online. U některých pojišťoven dostanete trvalou zelenou kartu až po zaplacení a do zaplacení tedy máte k dispozici pouze dočasnou zelenou kartu. Mnoho lidí také neví, že povinné ručení je možné sjednat i bez SPZ. Týká-li se Vás výpověď pojištění u předchozí pojišťovny, důkladně si prosím prostudujte toto téma.

Co říci závěrem?

Snad jen, že sjednání povinného ručení přes internet je bezpečné. Nemusíte se ničeho obávat, vše je v rámci platné legislativy naprosto v pořádku. Jedná se o rychlý a pohodlný způsob jak zajistit, aby cena Vaší pojistky byla vždy nejlepší na trhu a vy tak zbytečně nepřepláceli na povinném ručení peníze. A to se, zejména v dnešní době, samozřejmě hodí dvojnásob. Nezapomeňte také na to, že v případě Vašich dotazů Vám rádi zodpovíme na emailu info@klik.cz, případně na telefonním čísle 810 200 211.

Mohlo by Vás zajímat

Platné povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Zákonné pojištění auta je povinné pro všechny majitele vozu a chrání je před finančními škodami způs...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Každý den pojistíme stovky aut, od těch nejběžnějších až po ty méně známé. Při splnění podmínek se můžete s cenou za povinné ručení dostat i pod tisíc korun ročně, což už je zcela jistě částka k zamyš...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...