Objevte kouzlo Řecka a získejte nezapomenutelný zážitek na dovolené plné bohů, mytologie a překrásných pláží. Prozkoumejte starověké památky, ochutnejte lahodnou řeckou kuchyni a ponořte se do křišťálově modrého moře. Připravte se na dobrodružství i relaxaci ve slunečném ráji, který nikdy nezklame.

Cestování do Řecka – proč je tak oblíbené a čím si získá vaše srdce?

Cesta do Řecka je vstupem do světa mýtů a nádherných ostrovů. Tato země každý rok láká miliony turistů svou bohatou historií, nádhernými plážemi a jedinečnou atmosférou. S objevováním této krásné země můžete začít v hlavním městě Athény, které je domovem slavné Akropole s Parthenónem. Athény jsou také kolébkou demokracie.

Mimo pevninskou část si můžete užít ostrovy, kde neustále září slunce a na každém kroku na vás dýchne historie. Ať už si z pestré nabídky měst, památek a ostrovů vyberete kteroukoliv variantu, jedno je jisté.

Řecko vás přivítá svou neuvěřitelnou krásou, kulturním dědictvím a vřelou pohostinností.

Last minute Řecko

Řecko je oblíbenou destinací pro last minute cestovatele díky široké nabídce zájezdů, které se každoročně objevují v nabídkách cestovních kanceláří. Last minute Řecko je skvělou volbou pro ty, kteří touží po rychlém úniku do slunečného ráje s možností objevovat fascinující kulturu a přírodu.

💡
Výhodou je odlet nejen z hlavního města Prahy, ale i z Brna a Ostravy.
žena v Řecku se slaměným kloboukem
Co je typické pro Řecko? Historie, kuchyně a hudba.

Dovolená v Řecku - na co si dát pozor?

Při plánování dovolené v Řecku je dobré mít na paměti několik věcí:

• Horké počasí

Řecko je známé svými horkými letními teplotami. Je důležité se chránit před sluncem, nosit lehké a vzdušné oblečení, používat opalovací krémy s vysokým faktorem a pravidelně se hydratovat.

• Velká koncentrace turistů

V hlavních turistických oblastech a na populárních ostrovech může být v sezóně velký nápor turistů. Plánujte své výlety a aktivity tak, abyste se vyhnuli nejrušnějším časům a místům.

• Jazyková bariéra

Přestože v turistických oblastech se obvykle mluví anglicky, ve vnitrozemí a menších městech může být komunikace obtížnější. Je užitečné naučit se několik základních frází nebo u sebe mít elektronický překladač či slovník.

• Dodržování místních zvyklostí a etikety

Respektujte místní kulturu a zvyklosti. Pokud navštívíte náboženské památky, oblékněte se slušně a chovejte se s respektem.

Tip! Porovnejte si nezávazně nabídku pojišťoven na jednom místě a zvolte si to nejlepší cestovní pojištění na míru přímo pro vás.
Tip! Řecko – země, kde se prolíná historie s moderní dobou je plné nezapomenutelných zážitků. S naším srovnávačem cestovního pojištění  se můžete ponořit do řeckých mýtů a objevovat krásy ostrovů jako jsou Rhodos, Kréta nebo Zakynthos s jistotou, že jste v bezpečí.

Rhodos: Ostrov slunečního boha Helia a antického kolosu

Rhodos je jeden z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Je tou pravou destinací pro ty, kdo hledají kombinaci bohaté historie, slunečních pláží a malebného prostředí. Navštívit Rhodos znamená ponořit se do bohatého dědictví starověkých civilizací. Za zmínku stojí slavný kolos a historické centrum města Rhodos, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pláže a hory

Tento ostrov je také proslulý svými malebnými plážemi s tyrkysově modrou vodou a zlatým pískem. Za návštěvu stojí mimo jiné pláž Elli a pláž Faliraki. Kromě pláží tu můžete objevovat okouzlující horské vesnice, jako je Lindos, s výhledem na azurově modré moře. Pro milovníky přírody je tu také jedinečná přírodní rezervace s bohatou faunou a flórou.

Bez ohledu na to, zda se sem vypravíte kvůli historii, plážím, přírodě či atmosféře, Rhodos vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Podle starověkého mýtu byl Rhodos domovem slunečního boha Helia, který ostrov obdaroval nekonečným slunečním zářením.

Kréta: Mýty, minojská civilizace a labyrint

Návštěvou Kréty se můžete ponořit do dávné minojské civilizace, prozkoumat starověké paláce, jako je Knossos, a obdivovat jejich mistrovskou architekturu a artefakty. Ostrov také nabízí úchvatné pláže s jemným pískem a azurově modrou vodou, jako např. pláž Balos a pláž Elafonisi, které lákají návštěvníky svou neskutečnou krásou. Pro milovníky přírody tu je soutěska Samaria, která je nejdelší soutěskou v Evropě a nabízí dechberoucí procházku mezi útesy a vodopády.

Minotaurus

Kréta je místem plným tajemství, mýtů a bohaté minojské historie. Tento ostrov je spojen s jedním z nejslavnějších mýtů starověku - příběhem o Minotaurovi. Podle legendy byl Minotaurus, polobožský tvor s tělem člověka a hlavou býka, vězněn v labyrintu na Krétě. Návštěva tohoto ostrova vás tak přenese do dávné minulosti, kde můžete prozkoumat ruiny minojských paláců, spojených s tímto fascinujícím mytickým příběhem.

Minojská civilizace

Kréta je také známá jako kolébka minojské civilizace, která existovala na ostrově v období 3. až 2. tisíciletí před naším letopočtem. Tyto minojské paláce, jako je právě Knossos, představují jedinečnou architekturu a ukazují na vyspělost a bohatství této zaniklé civilizace.

Ostrov vám nabídne nejen historické památky, ale také úchvatnou krajinu s horskými masivy, malebnými plážemi a útesy. Kréta je jedinečným místem, které v sobě spojuje bohatou mytickou a historickou minulost s krásami přírody a moře.

Zakynthos: Křišťálově modré vody, útesy a želví pláže

Zakynthos, ostrov nacházející se na západním pobřeží Řecka, je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací ve Středomoří. Tento ostrov je známý svou nádhernou přírodou, tyrkysovým mořem a úchvatnými plážemi. Jednou z nejslavnějších atrakcí Zakynthosu je pláž Navagio, známá také jako Shipwreck Beach. Tato pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou je lemována útesy a její dominantou je vrak lodi ztroskotané na pobřeží. Je to jedno z nejikoničtějších míst v Řecku a návštěva Navagio pláže je jedinečný zážitek. Další nezapomenutelnou atrakcí na Zakynthosu je Modrá jeskyně.

Želví ostrov

Pokud jste milovník přírody, nezapomeňte navštívit i chráněnou oblast Zakynthosu, kde můžete spatřit karety, ohrožené druhy mořských želv, které na ostrově hnízdí. Je to jedno z posledních míst ve Středomoří, kde se tyto vzácné želvy rozmnožují.

Kromě toho můžete prozkoumat malebná města, jako je hlavní město ostrova Zakynthos s tradičními tavernami, kde si můžete vychutnat místní speciality. Zakynthos je ostrovem plným krásy, dobrodružství a relaxace. Jeho jedinečné přírodní památky a nádherné pláže ho činí ideálním místem pro dovolenou.

Dovolená v Řecku je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí bohatou směs krásné přírody, fascinující historie a vřelé pohostinnosti. Řecko nabízí rozmanitou paletu zážitků pro každého cestovatele. Můžete se ponořit do bohatých mýtů a legend, ochutnat autentickou řeckou kuchyni plnou čerstvých surovin a objevovat malebná města a vesnice s tradiční atmosférou.

Každý krok na této úchvatné zemi vás zavede do dávné minulosti, která se prolíná s moderním životem. Nabídne vám neopakovatelný pohled na bohatství a rozmanitost řecké kultury. Ať už se rozhodnete prozkoumat sluneční ostrovy, uctít odkaz starověkých bohů nebo se ztratit v úžasné přírodě, Řecko vás přivítá s otevřenou náručí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.

Tip! Přečtěte si více cestovatelských článků: