Cestovní pojištění Itálie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +39
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus a hepatitida B

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

118

police

Policie

113

firemen

Hasiči

115

Velvyslanectví Řím

Adresa Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
Telefon +39 06 360 95 71-3
Nouzová linka +39 335 310 450
E-mail rome@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Je třeba upozornit na fakt, že většina Itálie patří do zóny se zvýšeným seismickým rizikem a na jejím území se nachází poměrně velké množství aktivních sopek. Časté je tu také zemětřesení, denně zde dochází průměrně k pěti otřesům, z největší části naštěstí bez vážných následků. Na stránkách www.ingv.it najdete podrobnou mapu celé Itálie s vyznačením seismického rizika a seznam všech otřesů.

Naše doporučení

Důrazně doporučujeme nakupovat cenné zboží pouze v kamenných obchodech, za nákup od pouličních či plážových prodejců může být turistům udělena vysoká pokuta. Za každý nákup vyžadujte daňový doklad.

Zdravotní péče

Italská lékařská péče je na poměrně dobré úrovni, zejména pak soukromá zařízení. Ta veřejná jsou sice levnější, ale jsou typické delšími čekacími dobami a nižší úrovní poskytované péče. Díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění se v Itálii pravděpodobně dočkáte nutného ošetření, nicméně stále je důrazně doporučeno uzavřít si před cestou do Itálie cestovní pojištění s dostatečnými limity pojistného plnění na pojištění léčebných výloh a s pojištěním na repatriaci.