Půjčení auta v zahraničí

Chystáte se na zahraniční dovolenou k moři, do hor, za poznáním či do velkoměsta? Necháváte auto doma a i přesto chcete v daném místě vidět to nejlepší a být vlastními pány? Pak je půjčení auta jasnou volbou.

Výše půjčovného vždy závisí na několika faktorech. Zejména jde o lokalitu, typ, velikost auta a dobu, na kterou si chcete vůz půjčit. Zatímco v přímořských lokalitách se dá sehnat malé auto už od 50 € na den, velká evropská města nabízí nejlevnější vůz často až od 100 € na jeden den. Tato částka se postupem let samozřejmě zdražuje a proto najít na půjčení například vozidlo za 50 € je dnes už poměrně těžké. V ceně zásadně nejsou zahrnuty náklady na palivo. Standardně se půjčuje auto s plnou nádrží a stejně tak se auto i vrací. Dále je potřeba zaměřit svou pozornost na pojištění, které je často nutné zakoupit zvlášť.


Na co dát pozor?

Pozor je třeba dát na věkovou hranici, od které je možné si auto půjčit (různé země i různé půjčovny mohou mít stanovena jiná pravidla pro minimální věk). Dále svou pozornost zaměřte na dopravní předpisy dané země, velmi často se liší od těch našich a jak známo, neznalost neomlouvá. Věnujte se také prostudování různých pojištění, které vám v autopůjčovně nabídnou k uzavření. Je jich větší množství, proto volte pečlivě. Doporučujeme na něm ale nešetřit. Jistota je jistota.

Auto si objednejte nejlépe online a co nejdříve, ideálně ještě před odjezdem z ČR. Výhodou včasné rezervace je nižší cena, větší výběr vozů a často i lepší domluva s půjčovnou, mnohé mají i internetové stránky v češtině.

Jak probíhá převzetí a vrácení auta?

Pro půjčení a převzetí auta potřebujete následující:

● Mezinárodní řidičský průkaz

● Občanský průkaz či pas

● Kreditní kartu s dostatečným obnosem (bude stržen poplatek za půjčení a dočasně zablokována kauce, k jejímuž odblokování dochází při vrácení auta)

Při přebírání auta si zkontrolujte, zda auto odpovídá tomu, co jste si rezervovali a za co budete platit. Prohlédněte také technický stav a vybavení vozu. Informujte se o způsobu vrácení a o postupu v případě poruchy či nehody.

Auto vždy vraťte včas (v případě půjčení na 24 hodin není třeba vracet ho ještě tentýž den, ale je skutečně dobré dodržet smluvené časové rozmezí) a s plnou nádrží. Pracovník půjčovny si auto většinou jen rychle překontroluje, odblokuje na kartě kauci a můžete vyrazit zpět po svých.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění na cesty do zahraničí si můžete sjednat online během 5 minut. Dokonce i na mobilu cestou na letiště! Bez cestovního pojištění s dostečnými limity vás banální nehoda může finančně zruinovat n...
Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Sjednat cestovní pojištění je důležité před každou cestou za hranice naší země. Evropský průkaz zdravotního pojištění rozhodně nestačí. Zdaleka nejpohodlnější způsob je online z domova. Stačí zadat ně...
Společnost Klikpojisteni.cz, s.r.o., která vystupuje v České republice pod názvem Klik.cz, vznikla již v roce 2011 a první pojistku jsme prodali v listopadu téhož roku. Jsme tak stabilní společností s...