Cestovní pojištění Angola

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +1, v létě 0
Telefonní předvolba +244
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice, doporučují se spalničky, záškrt, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina, dětská obrna

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu bez limitu

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

113

firemen

Hasiči

115

Velvyslanectví Pretoria

Adresa 936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretoria
Telefon +27 12 431 2380
Nouzová linka +27824160016
E-mail pretoria@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na poměrně nestabilní bezpečnostní situaci a výskyt oblastí s nevybuchlými minami. V oblasti Cabinda stále hrozí teroristické útoky. V zemi je nutné pořídit si tamní SIM kartu, žádný z českých operátorů nenabízí do Angoly roaming.

Naše doporučení

V hlavním městě doporučujeme držet se v centru města a zejména po setmění se nevydávat do okrajových oblastí. V případě cest mimo Luandu doporučujeme využít služeb cestovních kanceláří, dopravní a ubytovací služby jsou mimo hlavní město špatně dosažitelné a drahé.

Zdravotní péče

Angola na tom s úrovní zdravotní péče není zrovna nejlépe. Alespoň částečně kvalitního ošetření se vám dostane výhradně v hlavním městě, a to pouze na několika soukromých klinikách. Mimo Luandu je kvalita i dostupnost lékařské péče velmi špatná, závažnější zranění nebo onemocnění je často nutné řešit za hranicemi země. Před odjezdem do Angoly si uzavřete kvalitní cestovní pojištění (nejlépe kryjící letecký převoz ze země) a podstupte doporučená očkování. Po příjezdu do Angoly doporučujeme užívat antimalarika.