Cestovní pojištění Argentina

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -4, v létě -5
Telefonní předvolba +54
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 110 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

107

police

Policie

101

firemen

Hasiči

100

Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires

Adresa Junín 1461, 1113 Buenos Aires
Telefon +5411 4807 3107 
Nouzová linka +5491 141 894 152
E-mail buenosaires@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na rostoucí kriminalitu v celé zemi, zejména v Buenos Aires. Vyhněte se směně peněz na ulici, v oběhu je velké množství falešných pesos (zejména bankovky vyšší hodnoty). Velmi časté jsou kapesní krádeže.

Naše doporučení

Doporučujeme nespouštět z dohledu své osobní věci, dávejte dobrý pozor na fotoaparát, peněženku, doklady. V případě přepadení je dobré neodporovat a vydat jistou část své hotovosti útočníkovi, pravděpodobně ho to uspokojí a ustoupí od dalších ataků. Při odletu ze země doporučujeme vyrazit na letiště s velkým časovým předstihem, hlavní tah často není průjezdný z důvodu demonstrací.

Zdravotní péče

V Argentině je možno navštívit soukromá nebo veřejná zdravotnická zařízení. Ta veřejná jsou sice levnější (v některých můžete být ošetřeni i zdarma), ale potýkají s množstvím problémů od nízké kvality služeb, přes nedostatečnou kapacitu až po absenci kvalitního lékařského materiálu či nedodržování základních hygienických zásad. Soukromá zařízení jsou o poznání kvalitnější, nicméně většinou je nutné zde za ošetření platit, a to často vysoké části v hotovosti (platební karty přijímají jen některé kliniky). Z České republiky je dobré se vybavit léky, které běžně užíváte, na místě mohou být hůře dostupné. V období května až září zde hrozí nákaza chřipkou, od prosince do března hrozí nákaza horečkou dengue nebo výjimečně také žlutou zimnicí.