Cestovní pojištění Austrálie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě Západní Austrálie +7, Severní teritorium +8,5, Jižní Austrálie +9,5, Queensland +9, NSW, ACT, Viktorie, Tasmánie +10, v létě Západní Austrálie +6, Jižní Austrálie, Severní teritorium +7,5, NSW, ACT, Viktorie, Tasmánie, Queensland +8
Telefonní předvolba +61
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, hepatitida B, japonská encefalitida, vzteklina a dětská obrna

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

000

police

Policie

000

firemen

Hasiči

000

Velvyslanectví Canberra

Adresa 8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra
Telefon +61262901386
Nouzová linka +61 418 262 289 > při volání ze zahraničí, 0418 262 289 > při volání z Austrálie
E-mail canberra@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Ve volné přírodě upozorňujeme na možnost uštknutí jedovatými hady nebo kousnutí jedovatými pavouky, ve vodních tocích se vyskytují krokodýli. Při surfování dejte pozor na silné mořské proudy. Pozor je potřeba dát na různé klimatické podmínky v závislosti na konkrétním místě a ročním období. Střední část země je v létě extrémně teplá.

Naše doporučení

Mimo velká města doporučujeme pít pouze balenou vodu. Doporučujeme cestovat buď s úvěrovými (kreditními) kartami nebo cestovními šeky. Při plánování cest a výletů je dobré nepřeceňovat své schopnosti, vzít v potaz dlouhé vzdálenosti mezi jednotlivými lokalitami a nesnažit se navštívit vše v krátkém časovém úseku, často pak dochází k haváriím způsobeným mikrospánkem.

Zdravotní péče

Zdravotní péče v Austrálii je velmi kvalitní a také velmi drahá. Ceny za ošetření se pohybují v řádech desítek až stovek australských dolarů. Pobyt v nemocnici začíná na 500 AUD. Za ošetření se zde vždy platí, většinou je možná platba kartou. Před cestou je tedy nezbytné uzavřít cestovní pojištění, abyste mohli případné náklady na ošetření po pojišťovně vyžadovat.