Cestovní pojištění Bolívie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -5, v létě -6
Telefonní předvolba +591
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice, doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 90 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,7 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

118

police

Policie

110

firemen

Hasiči

119

Velvyslanectví Lima

Adresa Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima
Telefon +511/2643381, 2643374
Nouzová linka +511/2643381, 2643374, +51/998736567
E-mail lima@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na problém s jazykovou vybaveností obyvatel Bolívie, a to zejména mimo velká města. Často zde hovoří pouze španělsky. Pozor je třeba dát také na fakt, že se většina Bolívie nachází ve vyšší nadmořské výšce, s čímž mohou být spojeny lehčí zdravotní obtíže (bolest hlavy, zvracení), je možné zakoupit tabletky zmírňující tyto projevy.

Naše doporučení

Doporučujeme se před odjezdem přesvědčit, do jaké nadmořské výšky je platné vaše cestovní pojištění a případně pobyt ve vyšší nadmořské výšce připojistit. K dopravě doporučujeme využít spíše taxi (nejlépe např. hotelové). Pijte výhradně balenou vodu.

Zdravotní péče

V Bolívii najdeme množství veřejných a soukromých zdravotnických zařízení, kde je možné nechat se ošetřit. Jednoznačně doporučujeme využít těch soukromých, jsou na podstatně lepší úrovni. Bezplatné ošetření zde může být poskytnuto po prokázání se platným dokladem o cestovním pojištění u některé z renomovaných světových pojišťoven. V opačném případě je vyžadována platba v hotovosti (někde také platební kartou).