Cestovní pojištění Egypt

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +1, v létě 0
Telefonní předvolba +20
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

123

police

Policie

126

firemen

Hasiči

180

Velvyslanectví Káhira

Adresa 4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo
Telefon +20 2 3333 9702/3
Nouzová linka +20 122 742 7513
E-mail cairo@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Do některých oblastí země se vyžaduje zvláštní povolení (například u hranic s Libyí nebo na Sinaji). V létě dejte pozor na extrémní teploty, chraňte se před přímým sluncem. Varujeme před obtížemi spojenými s cestováním vlastním vozem, rozumnější je využít organizovanou dopravu.

Naše doporučení

Doporučuje se z bezpečnostních důvodů nepodnikat individuální výpravy na sinajský poloostrov. Dále je doporučeno uzpůsobit své chování zdejšímu islámskému náboženství (vhodný neodhalující oděv, žádné veřejné projevy náklonnosti apod.).

Zdravotní péče

V Egyptě je možné obrátit se buď na veřejné nemocnice, soukromé kliniky nebo hotelové lékaře. Obecně se doporučuje návštěva soukromých klinik, poskytují nejlepší služby v nejlepším prostředí. Předem je však vždy dobré kontaktovat asistenční službu, jejíž pracovník může domluvit ošetření v konkrétním zařízení a někdy je možné zaručit se za vaše pojištění, abyste nemuseli platit za ošetření v hotovosti. Základním předpokladem je samozřejmě uzavření dobrého pojištění na cesty s územní platností v této zemi.