Cestovní pojištění Hongkong

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +852
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 70 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

999

police

Policie

999

firemen

Hasiči

999

Generální konzulát Hongkong

Adresa 1204-5 Great Eagle Centre, 23 Harbour Road, Wanchai
Telefon +85228022212
Nouzová linka +85291527246
E-mail hongkong@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Hongkong je sice součástí Čínské lidové republiky, nicméně na venek vystupuje jako samostatný stát a je do značné míry zcela autonomní. Upozorňujeme na životní styl po vzoru západních zemí a velmi vysokou cenovou úroveň. Od dubna do října se zde mohou vyskytovat poměrně silné tajfuny.

Naše doporučení

Vzhledem k vysoké hustotě zalidnění (která je patrná téměř na každém kroku) doporučujeme dávat pozor na své osobní věci, pokud možno nenosit doklady lehce přístupné (např. batoh nebo ledvinka).

Zdravotní péče

Hongkong nemá s Českou republikou uzavřenou dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče, za jakákoli ošetření, zákroky nebo konzultace zde musí čeští občané platit. Péče je sice velmi drahá, ale za to na špičkové úrovni. Většinou se zde bez problémů domluvíte anglicky. Vždy je nezbytné uzavřít cestovní pojištění, které pokryje případné náklady na ošetření.