Cestovní pojištění Indie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +4,5, v létě +3,5
Telefonní předvolba +91
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,3 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

100

police

Policie

101

firemen

Hasiči

102

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91 1124155200
Nouzová linka +91 9910999460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na politicky nestabilní situaci v některých lokalitách Indie, sledujte aktuální doporučení MZV. Stejně tak je dobré sledovat situaci ohledně ptačí chřipky. Na území Indie platí zákaz dovozu a používání satelitních telefonů. Porušení tohoto zákazu je poměrně tvrdě trestáno. Dále upozorňujeme na špatný stav silnic. Varujeme také před stoupající kriminalitou, nejčastěji dochází ke krádežím ve vlacích či levných ubytovacích zařízeních. V případě zájmu o horolezectví je nutné požádat o speciální povolení Indickou horolezeckou nadaci.

Naše doporučení

Ženám se doporučuje střídmé neodhalující oblékání. Při cestování taxi doporučujeme dohodnout se předem na ceně a tu zaplatit ještě před vyjetím. Při cestování vlakem se doporučuje zakoupit jízdenky na vytížené tratě s dostatečným předstihem (v létě až několik týdnů). K cestování se vzhledem k počasí doporučuje období od listopadu do března, je zde nejpříjemněji. Doporučujeme pít výhradně balenou vodu.

Zdravotní péče

Zdravotnictví v Indii je na špatné úrovni, uspokojivého ošetření se vám může dostat jen v soukromých klinikách ve velkých městech. Před jejich návštěvou doporučujeme konzultovat postup s asistenční službou. U lékaře se platí nejčastěji v hotovosti, v menších zařízeních nepřijímají platební karty. Indie se potýká s velkým množstvím nemocí, před odjezdem je nutné kromě uzavření cestovního pojištění také podstoupit doporučená očkování a informovat se o aktuálním stavu v Indii. Kromě toho se doporučuje užívat antimalarika.