Cestovní pojištění Indonésie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +6, v létě +5
Telefonní předvolba +62
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

118

police

Policie

110

firemen

Hasiči

113

Velvyslanectví Jakarta

Adresa Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta
Telefon +62 21 239 61 12 nebo +62 21 239 61 13
Nouzová linka +62/ 811 194 1251 - linka je pouze pro telefonní hovory a nikoliv pro textové zprávy
E-mail jakarta@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na časté podvody vznikající v bankomatech či při platbě kartou. Podvodníci si zkopírují údaje o vaší kartě a mohou je snadno zneužít. Taxi využívejte pouze, pokud je vozidlo vybaveno taxametrem a řidič jej použije. Poměrně častá jsou zde zemětřesení, výbuchy sopek nebo jiná vulkanická aktivita, v takovém případě vždy dodržujte rady a doporučení příslušných orgánů. Dále upozorňujeme na trvající (i když poměrně malé) nebezpečí teroristických útoků.

Naše doporučení

Zájemcům o individuální turistiku v turisticky méně frekventovaných oblastech doporučujeme registrovat se v systému DROZD MZV. Je vhodné chránit si pečlivě své osobní věci, zejména cestovní doklady (u těch jo dobré pořídit ještě před cestou fotokopii). V oblasti Aceh (sever Sumatry) doporučujeme pečlivě dodržovat místní islámské zvyklosti, jejich porušení trestá i místní policie.

Zdravotní péče

Indonésie disponuje zdravotnickými zařízeními různých kvalit. Na venkově je úroveň velmi špatná, ve velkých městech se nachází několik soukromých klinik, které mohou poskytnout uspokojivou péči (zpravidla za hotovostní úhradu). Před cestou uzavřete cestovní pojištění, překontrolujte platnost základních očkování, případně podstupte očkování doporučená do této oblasti. Vybavte se dostatkem běžně užívaných léků a repelentem (prevence proti komárům přenášejícím horečku dengue). V některých oblastech je vhodné užívat antimalarika.