Cestovní pojištění Japonsko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +8, v létě +7
Telefonní předvolba +81
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, dětská obrna, tetanus, hepatitida B a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

119

police

Policie

110

firemen

Hasiči

119

Velvyslanectví Tokio

Adresa 2-16-14 Hiroo , Shibuya-ku, 150-0012 Tokyo
Telefon +81334008122-3
Nouzová linka +8190/77118159, pro volání v Japonsku 090-77118159
E-mail tokyo@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Varujeme před velmi tvrdými postihy za nelegální práci. Největším problémem v Japonsku může být komunikace, neboť pouze poměrně malé procento Japonců hovoří dobře anglicky. Jezdí se zde na levé straně, chodec má vždy přednost. Obecně je v Japonsku velmi draho, a to prakticky ve všech oblastech.

Naše doporučení

Doporučujeme využívat systém hromadné dopravy a nepůjčovat si zde automobil, doprava je velmi hustá a nepřehledná. Při jednání s Japonci je důležité chovat se uctivě, mluvit mírným hlasem a příliš negestikulovat. Turistům a (zejména) osobám cestujícím pracovně či za obchodem se doporučuje, aby se před cestou důkladně seznámili se zvyklostmi a pravidly chování v Japonsku. K cestování doporučujeme jaro, podzim nebo zimu, v létě je zde příliš horko.

Zdravotní péče

Japonsko se může pyšnit poměrně kvalitní lékařskou péčí, která je zajišťována jak v soukromých, tak veřejných zařízeních. Velkým problémem pro cizince však mohou být jednak velmi vysoké ceny za ošetření (i za drobné ošetření se zde platí skutečně horentní sumy) a jednak obecná neznalost anglického jazyka mezi lékaři. Často hovoří jen japonsky. Před cestou tedy uzavřete cestovní pojištění kryjící i repatriaci a v případě potřeby navštívit lékaře kontaktujte asistenční službu a poraďte se o výběru vhodného lékařského zařízení.