Cestovní pojištění Kazachstán

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +5, v létě +4
Telefonní předvolba +7
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

103

police

Policie

102

firemen

Hasiči

101

Velvyslanectví Astana

Adresa Business Center Altyn Orda, 11th floor, Orynbor 4, 010000 Astana
Telefon  +77172/660472, sekretariát 660477
Nouzová linka +77022144498
E-mail astana@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

V případě extrémního počasí dochází k uzavření hranic měst a žádná vozidla nejsou z města vypuštěna. Upozorňujeme na výskyt tuberkulózy a dalších nebezpečných nemocí, věnujte pozornost očkování a aktuálním upozorněním. Vyvarujte se vstupu do uzavřených či vojenských oblastí, tento přestupek je tvrdě postihován.

Naše doporučení

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě je jaro, případně podzim. V zimě je zde extrémně chladno, v létě naopak příliš horko. Doporučujeme dodržovat veškeré (zejména dopravní) předpisy, policie často vymáhá vysoké pokuty.

Zdravotní péče

Kvalita kazachstánské péče není nejlepší, nicméně ošetření je zde možné bez větších obav podstoupit. První pomoc je zde zpravidla poskytována zdarma, další lékařské úkony se platí, a to většinou v hotovosti před započetím zákroku. Často se můžete setkat s tím, že lékař nabídne dvě varianty ceny – klasickou a nižší. Na tu nižší zpravidla nedostanete doklad, je brána jako úplatek a tuzemská pojišťovna vám tento náklad samozřejmě neproplatí. Vždy tedy trvejte na kvalitním ošetření a vydání patřičných dokladů. Před cestou se samozřejmě pojistěte, ať můžete případné náklady požadovat k proplacení.