Cestovní pojištění Korejská republika

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +8 v létě +7
Telefonní předvolba +82
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus, japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

119

police

Policie

112

firemen

Hasiči

119

Velvyslanectví Soul

Adresa 17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, 110-062 Seoul
Telefon +82-2-725 6765-6, 720 6453
Nouzová linka +82-10-7445 6765
E-mail seoul@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na silně zakořeněná pravidla chování – uctivě se zdraví, předměty se podávají a přijímají oběma rukama, nesmrká se nahlas.

Naše doporučení

Doporučujeme zvýšenou opatrnost při styku s drůbeží (i v podobě pokrmů), stále zde platí zvýšené riziko nákazy ptačí chřipkou. Dále se doporučuje využít bezplatné telefonické tlumočnické služby, pouze málo Korejců hovoří některým z evropských jazyků. Doporučujeme využívat vlakovou dopravu, země často trpí dopravními zácpami.

Zdravotní péče

Obecně lze zdravotnictví v Koreji považovat za rozvinuté, většina lékařů studovala v USA a kromě odborných znalostí jsou také vybaveni potřebnými jazykovými kompetencemi. Venkovské lékařské péči je lepší se vyhnout, k návštěvě doporučujeme soukromé kliniky v Soulu. Za ošetření je potřeba zaplatit z vlastní kapsy. Před odjezdem uzavřete cestovní zdravotní pojištění a podstupte příslušná očkování. Zabalte také repelent jako prevenci před horečkou dengue, kterou přenášejí komáři.